Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup telefonu komórkowego, smartwatcha i tabletu oraz wydatków na ich naprawy, wymiany baterii oraz opłacenie abonamentów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez serwis z tytułu wykonanych usług naprawy samochodu.
Ustalenie czy kwota odszkodowania wypłaconego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie stanowić przychód podatkowy oraz czy kwota netto faktury wystawionej na Spółkę przez serwis ASO (lub kwota netto powiększona o 50% VAT) będzie stanowiła koszt podatkowy Spółki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów realizowanego na warunkach opisanych w siedmiu scenariuszach.
Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu Spółki kosztami reklamacyjnymi I i braku obowiązku rozpoznania importu usług. Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na otrzymaniu przez Spółkę kosztów reklamacyjnych i dokumentowania tej transakcji. Podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu kontrahentów kosztami utylizacji i udokumentowania tej transakcji
W zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT naliczonego z otrzymanej faktury za naprawę pojazdu leasingowanego.
Wniosek w zakresie podatku od towarów i usług dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług, od Producenta, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży usług przedłużonych gwarancji na rzecz nabywców oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu napraw gwarancyjnych.
W przypadku naprawy bezgotówkowej samochodu używanego na podstawie umowy leasingu, odszkodowanie wypłacone właścicielowi pojazdu, nie stanowi przychodu leasingobiorcy.
Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.
Prawo do odliczenia. Moment powstania obowiązku podatkowego. Sposób dokumentowania sprzedaży. Akceptacja faktur. Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności.
prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu importu Części w związku z usługami naprawy lub wymiany tych Części w ramach zobowiązań gwarancyjnych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Kontrahenta.
w zakresie rozliczenia podatku w związku z dokonywaniem napraw gwarancyjnych
Czy kwota odszkodowania należna od firmy ubezpieczeniowej w związku z uszkodzeniem pojazdu samochodowego rozliczona w sposób bezgotówkowy w sposób opisany w stanie faktycznym jest przychodem podatkowym dla Spółki? Czy opłacone bezpośrednio przez firmę ubezpieczeniową wydatki na powypadkową naprawę pojazdu Spółki przez warsztat samochodowy w sposób opisany w stanie faktycznym stanowią dla Spółki koszt
w zakresie ustalenia: - czy Spółka postępuje prawidłowo nie uznając za koszty uzyskania przychodów wydatków na naprawy do momentu otrzymania odszkodowania, a w momencie jego wpływu zaliczając w koszty podatkowe nadwyżkę wydatków na naprawy nad otrzymanym odszkodowaniem, oraz nie uznając otrzymanego odszkodowania, do wysokości poniesionych wydatków na naprawy nie zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów
Zwolnienie o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o podatku od towarów i usług.
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych wykorzystywanych w działalności rolniczej oraz pozarolniczej działalności gospodarczej, całości odsetek od kredytu na zakup tych środków trwałych, całości wydatków bieżących dotyczących eksploatacji tych środków trwałych
Brak opodatkowania VAT kwot z tytułu wykonawstwa zastępczego oraz kwot wynikających z różnicy cen za wykonanie robót.
Prawidłowość udokumentowania czynności obciążenia kosztami naprawy.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na kartę podatkową usługi naprawy maszyn rolniczych dla podmiotu zagranicznego
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji remontu drogi publicznej w oparciu o przepisy art. 86 ust. 2a ustawy.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego związanego z wydatkami z tytułu eksploatacji samochodów.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonywanych usług napraw gwarancyjnych.