Uznanie prowadzonej przez Spółkę działalności za badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT oraz prawo do odliczenia ponoszonych kosztów kwalifikowanych na wynagrodzenia oraz materiały. Prawo do skorzystania ze ze zwrotu gotówkowego, o którym mowa w art. 18da ustawy o CIT.
CIT - w zakresie skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, co uprawnia Wnioskodawcę do odliczenia wskazanych we wniosku kosztów kwalifikowanych.
Spełnienie definicji działalności badawczo-rozwojowej, oraz możliwość odliczenia w ramach ulgi kosztów kwalifikowanych (wynagrodzenia, oprogramowanie, sprzęt komputerowy, odpisy amortyzacyjne, materiały, surowce).
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Stawka ryczałtu od przychodów z działalności wytwórczej objętej PKWiU 28.29.21.0.
Czy prowadzone przez niego prace w ramach realizacji Projektów B+R stanowią działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4a pkt 26 w zw. z pkt 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym zarówno do końca września, jak i od 1 października 2018 roku, która uprawnia do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT; - Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę na realizację Projektów B+R (Koszty Projektów
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z dokonywanym przez Pana zakupem towarów przeznaczonych do prowadzenia bloga o tematyce kulinarnej oraz kręcenia materiałów video.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupu materiałów budowlanych dotyczących budowy budynku.
Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na realizacji Projektów 1 i Projektów 2, podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT, w brzmieniu obowiązującym zarówno od dnia 1 października 2018 roku, jak i również przed dniem 1 października 2018 roku, która uprawnia do zastosowania ulgi
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej wydatków dotyczących budynku mieszkalnego częściowo wykorzystywanego w tej działalności.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej - IP BOX.
Naliczona przez Spółkę amortyzacja zaliczona do kosztów uzyskania przychodów od środków trwałych oraz od wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych w działalności badawczo-rozwojowej stanowi koszt kwalifikowany na podstawie art. 18d ust. 3 ustawy o PDOP i może zostać odliczona od podstawy opodatkowania w ramach ulgi B+R, w części jakiej środki te są wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej
Określenie czy opisane badania naukowe, prowadzone w ramach działalności gospodarczej stanowią działalność badawczo-rozwojową oraz czy poniesione koszty - stanowią koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Odliczenie podatku od wydatków poniesionych na przygotowanie ogrodu pokazowego.
Czy w świetle zaprezentowanego stanu faktycznego, ponoszone przez Spółkę koszty usług, Spółka może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych określonych w art. 18d ust. 2 pkt 2 Ustawy o CIT, dla celów ich odliczenia w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową?
Skutki podatkowe nieodpłatnie otrzymanych materiałów marketingowych - uprawnienie do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 11t ust. 2 pkt 7 updop.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
1. Czy prowadzona przez Wnioskodawcę Działalność B+R opisana w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym (zdarzeniu przyszłym) stanowi działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT? 2. Czy do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, Wnioskodawca może zaliczyć Koszty osobowe dotyczące realizacji Projektów, w zakresie, w jakim odpowiadają
Ustalenie: 1. czy opisana w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym część działalności Wnioskodawcy spełnia ustawową definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4 a pkt 26 Ustawy o CIT; 2. czy koszty projektów ponoszone przez Spółkę, opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, stanowią/będą stanowiły koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 i ust. 3 Ustawy o CIT
1. Czy działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, realizowana w ramach Projektów B+R, stanowi/będzie stanowić działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT, która uprawnia Spółkę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT? 2. Czy Koszty Projektów B+R ponoszone przez Spółkę w celu realizacji Projektów B+R, opisane w stanie