Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości, możliwość zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości
Sprzedaż działki nie będzie korzystała ze zwolnienia ponieważ przedmiotem dostawy będzie sam grunt. Dostawa budynków będzie korzystała ze zwolnienia z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia. Będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Do świadczeń budowlanych stanowiących „Roboty ogólnobudowlane związane z budową przesyłowych linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych”, wskazanych w poz. 11 Załącznika nr 14 do ustawy w stanie prawnym obowiązującym do 31 października 2019 r., zastosowanie ma art. 17 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 17 ust. 1h ustawy (w stanie prawnym obowiązującym do 31 października 2019 r.). Natomiast świadczenia
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT w związku z dostawą Nieruchomości (działki nr 1 i 2) oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem ww. Nieruchomości.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży działki i prawa Kupującego do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem ww. działki.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu sprzedaży działki oraz prawa Kupującego do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem ww. działki.
Sprzedaż udziałów w działce będzie dostawą towarów, która będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Dostawa udziałów w działce nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku. Kupujący będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego z tej transakcji zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy.
Otrzymane wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Do przychodu tego nie ma zastosowania wskazane przez Wnioskodawcę zwolnienie z opodatkowania określone w art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jak również zwolnienie
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi.
Zwolnienie przedmiotowe (odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości w związku z ustanowieniem służebności przesyłu).
brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych w związku z przeniesieniem sieci energetycznej oraz prawo do odliczenia podatku w związku z przeniesieniem sieci energetycznej
Wynagrodzenie, które Wnioskodawca otrzymał w 2014 r. z tytułu ustanowienia służebności przesyłu nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jednakże wynagrodzenie to jest zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120a ww. ustawy, a nie jak wskazał Wnioskodawca na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy. Zwolnieniem objęte
Dotyczy ustalenia czy nieodpłatne przekazanie nakładów poniesionych na przebudowę sieci elektroenergetycznej podlega opodatkowaniu VAT.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT w związku z usunięciem kolizji.
Nieodpłatne przekazanie nakładów poniesionych na przebudowę kabli elektroenergetycznych nie będzie podlegało opodatkowaniu.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości
Uzyskany przez Wnioskodawcę przychód z tytułu odszkodowania za szkody spowodowane budową linii wysokiego napięcia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z innych źródeł. Zatem Wnioskodawca winien wykazać przedmiotowe odszkodowanie w zeznaniu podatkowym PIT-36 za rok podatkowy, w którym zostało ono wypłacone.
Dotyczy opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych w związku z przebudową sieci elektroenergetycznej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących wydatki poniesione na tę przebudowę.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania art. 16g ust. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku odłączenia fragmentu linii elektroenergetycznej na skutek działania czynników niezależnych od Wnioskodawcy: 1. w przypadku, gdy następuje wymiana odłączonej części składowej lub peryferyjnej na inną, 2. w przypadku, gdy nowowybudowane fragmenty linii stanowią odrębne
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania art. 16g ust. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku odłączenia fragmentu linii elektroenergetycznej dołączanego do istniejącego środka trwałego.
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku VAT przy zakupie materiałów niezbędnych do przebudowy linii wysokiego napięcia ?
Czy podatnikowi przysługuje prawo do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony związany z zakupami materiałów zużytych do likwidacji uszkodzenia linii energetycznych spowodowanych przez osoby trzecie.