Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz Gminy w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Ustalenie, czy w przypadku podziału zysku w formie rzeczowej oraz przeniesienia majątku do fundacji rodzinnej w wyniku likwidacji Spółka będzie pełniła obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy po stronie Spółki powstanie przychód do opodatkowania.
Ustalenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego wartość niespłaconych zobowiązań w postaci pożyczki (zarówno w zakresie kwoty kapitału, jak i naliczonych od tej kwoty odsetek), istniejącej w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla niej przychód podatkowy powodujący powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od
Dotyczy ustalenia, czy wartość niespłaconych Zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Do jakiego źródła przychodów należy zaklasyfikować uzyskane przez Wspólnika Y przychody stanowiące wartość majątku, który Wnioskodawca przekaże Wspólnikowi Y w związku z likwidacją Spółki oraz w jaki sposób powinien zostać ustalony dochód do opodatkowania w związku z przekazaniem Wspólnikowi Y tego majątku; Czy Spółka będzie płatnikiem zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, tj. podmiotem
Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu umowy pożyczki oraz odsetek od niej, będą stanowiły przychód z nieodpłatnych świadczeń u Wnioskodawcy w związku z zakończeniem likwidacji i wykreśleniem jego Spółki z Krajowego Rejestru Sądowego.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Spółki położonych w Gminie A za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 u.p.t.u.
Nieuznanie za przychód wartości niespłaconych zobowiązań w postaci pożyczek pozostających w spółce z. o.o. na dzień jej likwidacji.
Ustalenie, czy w związku z planowaną likwidacją Spółki po stronie Spółki może powstać obowiązek zapłaty ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto.
Obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych w przypadku umorzenia pożyczki udzielonej wspólnikowi spółki, który jest niemieckim rezydentem podatkowym.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zwrotu udziałów w postaci likwidowanego majątku, proporcjonalnie do posiadanych udziałów.
Czy w przypadku wygaśnięcia z mocy prawa zobowiązań finansowych w postaci pożyczek oraz naliczonych od nich odsetek na skutek likwidacji i wykreślenia Spółki z Krajowego Rejestru Sądowego po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Obowiązki płatnika w związku z podziałem majątku likwidowanej Spółki.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychody Fundacji z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego kapitałowych spółek prawa handlowego i Spółek zagranicznych będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca, przekazując Właścicielowi pozostały po likwidacji Spółki majątek przewyższający koszt nabycia lub objęcia udziałów w Spółce (o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 22 CIT), będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia z opodatkowania takiego transferu podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 10 ust. 2 pkt a) Konwencji?
Określenie kosztów nabycia lub objęcia udziałów oraz obowiązków podatnika w związku z wydaniem majątku likwidacyjnego.
Dotyczy ustalenia do jakiego źródła przychodów należy zaklasyfikować środki pieniężne, jakie Wnioskodawca przekaże Akcjonariuszowi po zakończonym procesie likwidacji oraz w jaki sposób powinna zostać ustalona podstawa opodatkowania oraz czy Wnioskodawca zobowiązany będzie do pobrania oraz odprowadzenia do właściwego urzędu skarbowego podatku od wypłaconych Akcjonariuszowi środków pieniężnych po zakończeniu
Określenie kosztów nabycia lub objęcia udziałów oraz obowiązków płatnika w związku z wydaniem majątku likwidacyjnego.
Powstanie przychodu przypisanego do źródła z zysków kapitałowych w wyniku umorzenia zobowiązania z tytułu emisji obligacji imiennych kuponowych.
Skutki podatkowe likwidacji spółki jawnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podatkowy powodujący powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.