Opodatkowanie i sposób rozliczenia aportu nakładów na inwestycję w zakresie infrastruktury wodociągowej.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Obowiązek skorygowania kwoty podatku VAT naliczonego odliczonego wcześniej od poniesionych inwestycji w obcym środku trwałym.
Możliwość wyłączenia z limitu kosztów finansowania dłużnego kosztów związanych z realizacją długoterminowego projektu z zakresu infrastruktury publicznej.
W świetle art. 86 ust. 1 ustawy, Gminie nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nakładów poniesionych na realizację Inwestycji.
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji zadania. Sposób dokonania korekty. Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków sfinansowanych Polskim Ładem.
Obowiązki i konsekwencje podatkowe spółki w przypadku, gdy posiada dwie decyzje o wsparciu, a jedna z nich jest wygaszona na wniosek spółki
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności odprowadzania ścieków oraz prawo do odliczenia podatku przy zastosowaniu prewspółczynnika ilościowego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Opodatkowanie oraz prawo do odliczenia podatku VAT (projekt - miejsce obsługi kamperów).
Czynności, w ramach których Gmina wykorzystuje majątek powstały w ramach Inwestycji, nie stanowią czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT w rozumieniu art. 5, 7 lub 8 ustawy. Gminie nie przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z należnym odszkodowaniem.
Skutki podatkowe realizacji inwestycji w zakresie przebudowy dróg publicznych.
Projekty są jedną Inwestycją, w ramach której powstanie konkretny środek trwały. Tym samym, nakłady inwestycyjne poniesione w ramach obu Projektów, możliwe do zaliczenia jako cena nabycia lub koszt wytworzenia środka trwałego, powinny być rozliczane łącznie poprzez odpisy amortyzacyjne po oddaniu połączenia energetycznego do użytkowania zgodnie z art. 16f ust. 1 ustawy o CIT.
Brak prawa do zwrotu podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT przy zastosowaniu prewspółczynnika metrażowego.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Prawa do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania na rzecz Gminy wykonanej przez Wnioskodawcę Inwestycji drogowej oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących Wydatki na Inwestycję drogową.
W związku z wykorzystaniem/przyszłym wykorzystaniem przez Państwa infrastruktury wodociągowej/kanalizacyjnej, zarówno w celu odpłatnego świadczenia usług w zakresie dostarczania wody/odbierania ścieków do/od odbiorców zewnętrznych, jak i w celu dostarczania wody/odbierania ścieków do/od odbiorców wewnętrznych, przysługuje/będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty zwiększającej zakres odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych ponoszonych w latach 2022-2023 na budowę/rozbudowę sieci wod.-kan., za pomocą sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a w związku z art. 86 ust. 2h ustawy, w deklaracjach JPK odpowiednio za styczeń 2023 r. i styczeń 2024 r., na podstawie