Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem wycieczki ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS wyjazdu sportowo-rekreacyjnego o charakterze integracyjnym.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wycieczki integracyjnej dla pracowników.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie artykułów spożywczych i niespożywczych na spotkanie służbowe, do pokoju socjalnego oraz spotkania integracyjne oraz obowiązek rozliczenia podatku należnego z tytułu nieodpłatnego przekazania ww. artykułów.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych zagranicznej wycieczki integracyjnej dla pracowników, emerytów i rencistów.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze integracyjno-motywacyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury dokumentującej organizację wydarzenia oraz nabycie posiłków w formie bufetu dla osób wykonujących czynności na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie oraz współpracowników.
Ustalenie, czy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym pracowników i w części dotyczącej współpracowników.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia wydatków związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników oraz obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracowników.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z z faktury dokumentującej transport na lotnisko dla pracowników.
Jeżeli w ramach wydatków ponoszonych na organizację Spotkań integracyjnych nabywać będą Państwo usługi gastronomiczne, to nie będzie w stosunku do tych wydatków przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na organizację jubileuszu Spółki, w części dotyczącej Pracowników Spółki, Współpracowników Spółki oraz Pracowników spółek powiązanych, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania usług pracownikom, klientom i partnerom biznesowym oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usług.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących Wydatki związane ze spotkaniem (z wyjątkiem alkoholu) oraz brak powstania obowiązku podatkowego na podstawie art. 7 ust. 2 Ustawy o VAT lub art. 8 ust. 2 Ustawy o VAT w związku z organizacją Spotkania integracyjnego.
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w ramach Scenariusza 1, Scenariusza 2 i Scenariusza 3 oraz braku obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu odpłatnego świadczenia usług, o którym mowa w art. 8 ust. 2 ustawy o VAT w związku z organizacją Wydarzeń.
Obowiązki płatnika w związku z uczestnictwem wytypowanych przez zarząd spółki osób w wyjeździe do Kataru.
Brak wystąpienia obowiązków płatnika w związku z organizacją dofinansowanego z ZFŚS wyjazdu integracyjnego, ponieważ po stronie pracowników nie powstanie przychód ze stosunku pracy na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z dofinansowaniem z ZFŚS wycieczki.
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na organizację eventów na rzecz pracowników i Zleceniobiorców, w celach, o których mowa w stanie faktycznym, podlegają opodatkowaniu ryczałtem jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 CIT? 2. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na uregulowanie obowiązkowych składek członkowskich, w związku z przystąpieniem przez Spółkę