Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy mienia spółdzielni, tworzony z nadwyżki bilansowej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy mienia spółdzielni, tworzony z nadwyżki bilansowej.
Dotyczy ustalenia, czy dochód z odszkodowania za wygaszone prawo użytkowania wieczystego gruntu wchodzącego w skład zasobów mieszkaniowych Spółdzielni, który to dochód Spółdzielnia przeznacza w części na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych, tj. fundusz remontowy, wolny jest od podatku dochodowego od osób prawnych, a w części w jakiej zostanie przeznaczony na zasilenie funduszu zasobowego
Dotyczy opodatkowania rozliczeń kosztów zarządu nieruchomością wspólną (eksploatacja), opodatkowania rozliczeń kosztów funduszu remontowego oraz opodatkowania rozliczeń opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Czy przekazanie przez Spółdzielnię niewykorzystanych środków funduszu remontowego na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej (dokonanie przelewu środków na rachunek bankowy Wspólnoty) powoduje po stronie Spółdzielni obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych i ujęcia tego faktu w zeznaniu CIT-8 (zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu /poniesionej straty/ i należnego podatku dochodowego od osób
w zakresie ustalenia: - czy dochody na pokrycie bieżącego utrzymania części wspólnej nieruchomości, dochody zaliczek na fundusz remontowy oraz dochody na pokrycie mediów uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych w budynku mieszkalnym, wchodzących w skład Wspólnoty Mieszkaniowej stanowią dochód Wspólnoty podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych – jest nieprawidłowe, - czy
Czy niewykorzystana część funduszu, która przechodzi bilansem otwarcia na następny rok stanowi podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy może korzystać ze zwolnienia w CIT-8 w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Stawka podatku dla kosztów eksploatacyjnych związanych z wynajmem lokalu użytkowego.
w zakresie ustalenia, czy zwrot nadpłaty rozliczonego funduszu remontowego na indywidualne konta właścicieli lokali powstałej wspólnoty mieszkaniowej będących równocześnie współwłaścicielami środków zgromadzonych na funduszu będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych w Spółdzielni.
Czy przekazanie niewykorzystanych środków funduszu remontowego na indywidualne konta poszczególnych właścicieli wspólnoty spowoduje zapłatę podatku dochodowego od osób fizycznych a w konsekwencji czy spółdzielnia będzie zobowiązana - jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych - do przekazania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych lub informacji PIT-8C?
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy odpłatne udostępnianie lokalu na cele komercyjne na podstawie umowy najmu będzie opodatkowane stawką 23%, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od nabycia lokali oraz od wydatków ponoszonych na utrzymanie i dostosowanie nieruchomości do wynajmu (tj. wydatki remontowe, wydatki na wyposażenie itp.), ustalenia czy koszty i opłaty (media), którymi
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją projektu.
w zakresie zwolnienia przedmiotowego