Ustalenie, czy w związku ze sprzedażą udziałów Wspólnik będzie obowiązany przekazać Spółce kwotę zaliczki na podatek, o której mowa w art. 26aa ust. 1 updop, a Spółka będzie zobowiązana, jako płatnik, wpłacić tę zaliczkę na rachunek właściwego urzędu skarbowego, oraz czy przychody (dochody) uzyskane przez Wspólnika z tytułu Sprzedaży Udziałów nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce w świetle art.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem prawa własności 25% udziałów w Spółce Celowej) nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej?
Opodatkowanie Armatora z siedzibą i miejscem zarządu w Danii, z tytułu wypłacanego mu wynagrodzenia za czarter statków wraz z załogą, w celu transportu przedstawicieli polskiej spółki z o.o. do określonych miejsc na Morzu Bałtyckim
Skutki podatkowe uczestnictwa Menedżera w Długoterminowych Programach Motywacyjnych LTIP oraz SIP organizowanych przez Spółkę Dominującą.
1. Czy dochody Fundacji, w tym dochody z Umowy dzierżawy, podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT, mając na uwadze, że dochody Fundacji są przeznaczane na realizację celów statutowych związanych z ochroną środowiska poza terytorium Polski; 2. Czy Fundacja ustalając stawkę podatku dochodowego od osób prawnych - zgodnie z art. 19 ust. 1 Ustawy
Opodatkowanie dochodów w Polsce z tytułu umowy o pracę oraz umowy zlecenia.
Czy Spółka jest zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego (podatku u źródła) przy wypłacie należności za wynajem pracowników na rzecz Spółki matki oraz czy Spółka może zastosować obniżoną stawkę lub nie pobierać podatku u źródła zgodnie z właściwą umową o unikaniu podwójnego opodatkowania między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Danii.
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych z wynajmu nieruchomości przez nierezydenta.
W zakresie opodatkowania świadczenia wypłaconego z duńskiego ubezpieczenia z tytułu śmierci Pani syna.
1. Czy płatność z tytułu przeniesienia Kosztów prac rozwojowych nie stanowi dla XYZ przychodu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 updop, a w konsekwencji na Wnioskodawcy nie ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art. 26 updop? 2. Czy płatność z tytułu Kosztów prac rozwojowych powinna być kwalifikowana jako zyski przedsiębiorstw, o których mowa w art. 7 UPO, podlegające opodatkowaniu w kraju siedziby
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem w Grecji oraz na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem na Malcie.
Uprawnienie do odliczenia na podstawie art. 18d ustawy o CIT Kosztów B+R od podstawy opodatkowania ustalonej w związku z działalnością Oddziału w Polsce, w sytuacji, gdy Działalność B+R jest prowadzona w ramach usług świadczonych przez Oddział na rzecz centrali (WNIOSKODAWCY), a wynagrodzenie jest kalkulowane na zasadzie koszt plus marża.
Odliczenia LABOUR MARKET CONTRIBUTION oraz HYDROCARBON TAX w ramach metody odliczenia proporcjonalnego oraz ulgi abolicyjnej.
Opodatkowanie wypłaty środków zebranych przez zmarłego męża w duńskim funduszu.
Spółka będzie posiadała w Polsce zakład dla celów CIT, o którym mowa w art. 4a pkt 11 ustawy o CIT, a w związku z tym Spółka będzie osiągała dochody na terytorium Polski i w konsekwencji na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek podatkowy w CIT w Polsce
w zakresie obowiązku podatkowego oraz opodatkowania dochodów na terytorium Polski
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo posiadające siedzibę i faktyczny zarząd w Danii w kontekście przepisów Konwencji MLI.
Brak odprowadzenia podatku dochodowego w Polsce oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pożyczek niespłaconych przez zlikwidowaną spółkę z o.o.
w zakresie powstania zakładu podatkowego w Polsce zgodnie z postanowieniami Konwencji polsko-duńskiej oraz powstania obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych