Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Prawo do odliczenia wydatków związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników oraz obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracowników.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Należy zgodzić się z Państwem, że Spółka nie będzie zobowiązana w stosunku do swoich pracowników do obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy oraz sporządzenia stosownej informacji oraz do wystawienia informacji na rzecz członków rodzin pracowników i osób trzecich.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dorosłą niepełnosprawną siostrę.
Odszkodowanie z tytułu śmierci męża na skutek wypadku w gospodarstwie rolnym - którego zasady ustalenia wynikają wprost z przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników - korzysta ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawczyni może dokonać odliczenia od podatku dochodowego ulgi prorodzinnej na niepełnosprawną siostrę?
w zakresie skutków podatkowych przekazania pracownikom elektronicznych kart rabatowych i związanych z tych obowiązków płatnika
Czy koszty świadczeń na rzecz członków rodzin oddelegowanych pracowników, będących obcokrajowcami, stanowią dla Oddziału koszty uzyskania przychodów na potrzeby podatku dochodowego od osób prawnych w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (w dalszej części updop)?
Pokrycie kosztów legalizacji pracy i pobytu pracownika, jeżeli obowiązku ich pokrycia na pracodawcę nie nakładają przepisy prawa, jak również pokrycie kosztów legalizacji pobytu członka rodziny pracownika w Polsce, w świetle obowiązujących przepisów, jak również przy uwzględnieniu tez zawartych w powołanym wyroku Trybunału Konstytucyjnego stanowi przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na zakup usług medycznych dla pracowników oraz członków ich rodzin, w tym w części dotyczącej dobrowolnych świadczeń medycznych dla członków rodziny pracownika, stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w przedstawionych we wniosku zaistniałym stanie faktycznym oraz zdarzeniu
Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z organizacją imprez integracyjnych przeznaczonych dla: pracowników, członków rodzin pracowników, osób towarzyszących niebędących członkami rodzin pracowników.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup pakietów medycznych dotyczących pracowników i członków ich rodzin do kosztów uzyskania przychodu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków na abonamenty za świadczenia medyczne, w tym również koszty poniesione na abonamenty medyczne dla członków rodzin pracowników, nawet w sytuacji gdy w danym miesiącu świadczenia te w odniesieniu do danego pracownika lub członka jego rodziny nie zostaną wykonane.
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni otrzymuje kwotę czynszu od Siostrzenicy za korzystanie przez nią z mieszkania, uzyskana kwota przekazywana w całości do spółdzielni, stanowi dla Wnioskodawczyni przychód, który generuje powstanie podatku dochodowego?