Czy udostępnienie Klientom przez Spółkę voucherów stanowi transfer bonów różnego przeznaczenia w rozumieniu art. 2 pkt 44 i 45 ustawy o VAT, a tym samym w myśl art. 8b ust. 2 ustawy o VAT nie podlega opodatkowaniu VAT czy zapłata przez Klienta w części lub w całości voucherem za opłatę serwisową (transakcyjną) na rzecz Wnioskodawczyni podlega opodatkowaniu VAT dopiero w momencie faktycznego świadczenia
Skutki podatkowe w związku z transferem Voucherów tj. bonów różnego przeznaczenia.
Opodatkowanie odsprzedaży bonu różnego przeznaczenia, który ma postać alfanumerycznego ciągu znaków.
Opodatkowanie podatkiem VAT oraz określenie podstawy opodatkowania w przypadku transferu Bonów jednego przeznaczenia i Bonów różnego przeznaczenia oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z nabycia Bonów (nagród).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 1 w zw. z ust. 8 pkt 1 ustawy z faktur wystawionych przez kontrahenta.
Brak uznania przekazywanych Tokenów w ramach Emisji za transfer bonu różnego przeznaczenia (MPV) oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Bon różnego przeznaczenia (MPV) - opodatkowanie, ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego.
Czy wydanie Karty stanowi bon różnego przeznaczenia (MPV) i związku z tym jaka jest podstawa opodatkowania i kiedy należy rozpoznać obowiązek podatkowe.
Uznanie kart podarunkowych za bon różnego przeznaczenia i określenie momentu powstania obowiązku podatkowego, a także niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT niewykorzystanych kart podarunkowych w przypadku przeterminowania się karty w całości lub części jej wartości.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że bony emitowane przez Spółkę są bonami różnego przeznaczenia; ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towarów lub usług dokonanych przez Spółkę w jej sklepach, w zamian za bon zrealizowany w całości lub w części oraz ustalenie podstawy opodatkowania usługi marketingowej Spółki na rzecz producenta oraz usługi marketingowej Partnera na rzecz
Korekta rozliczeń podatkowych w podatku VAT dotycząca sprzedaży bonów różnego przeznaczenia (Tokenów) powinna zostać dokonana poprzez dokonanie korekty pierwotnego pliku JPK_VAT z deklaracją, w której wykazano fakturę dokumentującą ww. sprzedaż.
Moment dokonania korekty rozliczeń podatkowych w podatku VAT dotyczącej sprzedaży bonów różnego przeznaczenia.
Zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów wydanych klientowi w zamian za bon otrzymany przez klienta w ramach Procedury oraz w ramach otwarcia Sklepu.
Ustalenie, czy Vouchery X stanowią bony, o których mowa w art. 2 pkt 44 ustawy oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do Voucherów X
Korekta rozliczeń podatkowych w podatku VAT dotycząca sprzedaży bonów różnego przeznaczenia (Tokeny) powinna zostać dokonana poprzez dokonanie korekty pierwotnego pliku JPK_VAT z deklaracją, w której wykazano fakturę dokumentującą ww. sprzedaż.
Wydawane klientom karty będą stanowiły bony różnego przeznaczenia. Obowiązek podatkowy w odniesieniu do nich będzie powstawał w momencie faktycznej dostawy towarów lub faktycznego świadczenia usług dokonanych w zamian za bon.
Dotyczy uznania przekazanych przez Państwa voucherów turystycznych za bony różnego przeznaczenia oraz braku opodatkowania transferu emitowanych przez Państwa voucherów.
Uznanie przekazania (sprzedaży) Tokenów do nabywców za transfer bonów różnego przeznaczenia oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
Uznanie vouchera za bon różnego przeznaczenia, dla którego obowiązek podatkowy będzie powstawał w momencie faktycznego dokonania dostawy towaru, uznanie transakcji między Spółką a Pośrednikiem 1 za import usług oraz uznanie Spółki za podatnika z tytułu importu usług.
Brak opodatkowania kwoty jaką Wnioskodawca otrzymuje z tytułu transferu bonów na podstawie art. 8b ust. 2 ustawy oraz braku obowiązku stosowania przy odliczaniu podatku VAT proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
Podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania, gdy wartość zamówienia ulega obniżeniu o wartość vouchera, określenia czy zamiana vouchera na kartę podarunkową stanowi nieodpłatne przekazanie towaru i naliczenia podatku VAT od wartości bonu podarunkowego, braku obowiązku naliczenia podatku VAT od przekazanego świadczenia, prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku
• brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem Prezentów, • brak obowiązku naliczenia podatku VAT należnego w momencie wydania Prezentów.
Opodatkowanie i dokumentowanie przekazania środków pieniężnych przez Klienta w celu pokrycia kosztów nagród pieniężnych oraz bonów MPV wydawanych jako nagrody w Akcjach promocyjnych oraz wliczenia do podstawy opodatkowania opłaty za organizację loterii.
Sprzedaż Tokenów do nabywców w zamian za walutę fiducjarną lub walutę wirtualną należy traktować jako transfer bonu różnego przeznaczenia. Tym samym obowiązek podatkowy powstaje w momencie faktycznego wykonania usługi lub dostawy towarów opłaconych Tokenem.