Anulowanie wystawionych faktur VAT i dokonanie na tej podstawie korekty VAT należnego.
Skutki podatkowe konwersji opcji w programie o charakterze motywacyjnym.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Rozliczenie i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki (opcja cash-out)
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
brak zastosowania art. 108 ust. 1 ustawy o VAT oraz anulowanie faktur.
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wypłacone na podstawie otrzymanej faktury VAT odszkodowania?
Czy zapłacone przez Zakład ustawowe odsetki od anulowanej kary będą kosztem uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Czy zakwestionowanie zasadności naliczenia kary umownej, a w konsekwencji tego zwrot potrąconej wcześniej wyżej wymienionej kary umownej będzie kosztem uzyskania przychodu w roku 2010 lub czy o kwotę tę należy pomniejszyć przychody podatkowe w 2010 roku (pomimo, że w księgach zwrot kary obciąża koszty zakładu)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy wydatki związane z zapłatą na rzecz kontrahenta różnicy w cenie pomiędzy kontraktem pierwotnym a kontraktem odwrotnym (schemat pierwszy) będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów oraz w jakim momencie Spółka będzie uprawniona do zaliczenia przedmiotowych wydatków do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki związane z zapłatą na rzecz kontrahenta kary umownej z tytułu niezrealizowania kontraktu (schemat drugi) będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów oraz w jakim momencie Spółka będzie uprawniona do zaliczenia przedmiotowych wydatków do kosztów uzyskania przychodów?
W którym momencie powstanie po stronie Spółki przychód z tytułu zapłaty na jej rzecz różnicy w cenie pomiędzy kontraktem pierwotnym a kontraktem odwrotnym (schemat pierwszy) lub kary umownej (schemat drugi)?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, mimo iż E. oraz Spółka są podmiotami powiązanymi, w przypadku anulowania odsetek, po stronie Spółki jako wierzyciela nie powstaje przychód w wysokości anulowanych odsetek w świetle przepisów ustaw CIT?2. Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w przyszłości zrezygnuje z wystawiania not odsetkowych z tytułu możliwych opóźnionych płatności kolejnych