Umowa pożyczki będzie podlegała opodatkowaniu na podstawie art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Ponadto, przyjmując za Wnioskodawcą, iż umowa pożyczki jest objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, powyższa czynność korzysta z wyłączenia na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy, jeśli dofinansowanie jest wypłacane Spółce po oddaniu środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej objętych dofinansowaniem do używania, Spółka może w okresie do miesiąca poprzedzającego miesiąc faktycznego otrzymania dofinansowania zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od pełnej wartości początkowej środka trwałego, a od miesiąca w którym otrzymano dofinansowanie
Czy przysługuje obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego na fakturach będących wydatkami kwalifikowanymi w ramach projektu sfinansowanego dotacją przyznaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości?
dotyczy: a) nie zaliczenia do przychodów otrzymanego od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości bezzwrotnego wsparcia na powiększenie kapitału pożyczkowego jest nieprawidłowe, b) zwolnienia z opodatkowania otrzymanego wsparcia podatkiem dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Czy od faktury wystawionej za opracowanie wniosku i biznes planu o przyznanie unijnej dotacji z Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczonej na dofinansowanie zakupu środków trwalych można odliczyć podatek VAT?
Czy przysługuje prawo obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur VAT za wdrożenie systemu jakości, w sytuacji, gdy część tych wydatków została sfinansowana dotacją przyznaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ?