Uznania wskazanych w aktualnym odpisie z KRS kodów PKD za wystarczające w celu określenia statusu kontrahenta jako podmiotu wskazanego w art. 12e ust. 3 ustawy.
Okres posiadania udziałów, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku objęcia udziałów (akcji) w wyniku zawiązania spółki lub w podwyższonym kapitale zakładowym w sp. z o.o., prostej spółce akcyjnej czy spółce akcyjnej, należy liczyć od momentu objęcia udziałów (akcji), a nie od momentu ujawnienia tego faktu w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Powstanie przychodu z tytułu niespłaconych i nieprzedawnionych Zobowiązań z Pożyczek (kapitału pożyczki oraz naliczonych odsetek), które pozostaną w Spółce na dzień zakończenia jej likwidacji i wykreślenia jej z rejestru przedsiębiorców KRS.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Wnioskodawcy z tytułu Pożyczki, istniejącej na moment wykreślenia Wnioskodawcy z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, również w przypadku złożenia oświadczenia pożyczkodawcy o zrzeczeniu się dochodzenia roszczeń wobec Wnioskodawcy?
Jeżeli Spółce przysługuje prawo do zwrotu kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy, a spółka przed otrzymaniem zwrotu zostanie wykreślona z rejestru przedsiębiorców to czy kwotę zwrotu otrzyma udziałowiec/akcjonariusz jako część majątku polikwidacyjnego?
Czy opłata poniesiona w związku z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego oraz opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji?
Towarzystwo zwróciło się do tutejszego organu podatkowego z zapytaniem, czy można odliczyć od dochodu darowizny pieniężne przekazane na rzecz fundacji prowadzącej działalność publiczną i społecznie użyteczną, która nie jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja pożytku publicznego.
Czy stanowią koszt uzyskania przychodów spółki z o.o. w organizacji, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, poniesione przez wspólników w okresie od spisania aktu notarialnego (kwiecień 2003 r.) do wpisu spółki do Krajowego Rejestru Sądowego (czerwiec 2003 r.) koszty sporządzenia aktu notarialnego, wypisów z aktu notarialnego, pobranej przez bank opłaty od wpłaty
Czy spółka z o.o. w organizacji dokonująca zakupów towarów i usług już po złożeniu zgłoszenia NIP-2 oraz zgłoszenia VAT-R, jednakże jeszcze przed nadaniem numeru NIP oraz przed wpisaniem spółki do Krajowego Rejestru Sądowego, posługująca się numerem tymczasowym ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od tych zakupów?Czy spółka z o.o. po rejestracji w KRS będzie miała prawo do odliczenia podatku