Obowiązki płatnika w związku z wypłatą stypendiów, za odbywanie stażu w ramach projektu pilotażowego
Zwolnienie z opodatkowania stypendium aktywizacyjnego przyznawanego osobom bezrobotnym i poszukującym pracy.
W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace spełniają definicje działalności badawczo-rozwojowej, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych.
1. Czy Spółka ma prawo za rok 2021 zastosować ulgę B+R w podatku dochodowym od osób prawnych w wysokości 100% kosztów kwalifikowanych (które odpowiadają wysokości amortyzacji podatkowej WNIP, w proporcji, w jakiej w jej wartości początkowej pozostają koszty wymienione w ust. 2 pkt 1-4a lub ust. 3a pkt 2 updop? 2. Czy za rok 2022 i kolejne, o ile nie nastąpi zmiana przepisów, Spółka ma prawo zastosować
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków z tytułu spłaty zaległych składek pracowników na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w części finansowanej przez płatnika składek, jak również z tytułu opłaty prolongacyjnej ustalonej na zasadach i w wysokości przewidzianej w ustawie Ordynacja podatkowa
Czy koszty Należności ponoszone w związku z zaangażowaniem pracowników, którzy realizują prace B+R oraz inne zadania udokumentowane Ewidencją, Wnioskodawca może zaliczyć do Kosztów Kwalifikowanych w proporcji, w jakiej udział godzin poświęconych na Prace B+R, wynikający z Ewidencji oraz ich korekt pozostaje w relacji do całości czasu pracy tych pracowników w danym miesiącu? (pytanie oznaczone we wniosku
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do Kosztów Kwalifikowanych wydatki na Należności, w sytuacji, gdy wydatki te stanowią element kalkulacji wynagrodzenia za usługi w zakresie B+R rozliczane na zasadzie koszt plus? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych znajduje zastosowanie do przedstawionego stanu faktycznego?
Czy wartość świadczeń nieodpłatnych dla pracowników PUP biorących udział z inicjatywy pracodawcy w szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, konferencjach, seminariach, finansowana przez WUP ze środków Funduszu Pracy oraz Grantu EURES, korzystać będzie ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
zaliczenie do przychodów kosztów nieodpłatnych szkoleń oraz określenie w związku z powyższym obowiązków płatnika
Czy prawidłowym jest twierdzenie, iż działalność socjalna wykonywana przez Gminę jako administratora ZFŚS polegająca na nabywaniu towarów i usług, jak również ich udostępnianiu uprawnionym osobom częściowo odpłatnie - nie podlega regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług?
zaliczenie do przychodów kosztów nieodpłatnych szkoleń oraz określenie w związku z powyższym obowiązków płatnika
Czy świadczenia otrzymane przez pracowników powiatowych urzędów pracy w związku z udziałem w szkoleniach organizowanych przez WUP, finansowane ze środków Funduszu Pracy, korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty nieodpłatnych szkoleń, o których mowa w opisie zdarzenia przyszłego, stanowią przychód ich uczestników (dyrektorów i pracowników wojewódzkiego i powiatowych urzędów pracy), i czy w związku z tym należy naliczać i odprowadzać z tego tytułu zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, oraz w jaki sposób i kiedy należy pobrać od uczestnika szkolenia należną zaliczkę na podatek?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek wystawić PIT-8C w związku z dokonanymi refundacjami i dotacjami?
Czy koszty nieodpłatnych szkoleń stanowią przychód ich uczestników (dyrektorów i pracowników powiatowych urzędów pracy) i czy w związku z tym należy naliczać i odprowadzać z tego tytułu zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych? W jaki sposób i kiedy należy pobrać od uczestnika szkolenia należną zaliczkę podatku?
Skutki podatkowe otrzymania z Powiatowego Urzędu Pracy jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej
Przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w takim zakresie, w jakim istnieje związek dokonanych zakupów z czynnościami opodatkowanymi.
Skutki podatkowe postawienia przez organ zatrudnienia do dyspozycji bezrobotnego świadczenia z Funduszu Pracy oraz wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika.
Czy należy wykonać dyspozycje art. 39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadkach, gdy osoba bezrobotna: nie podjęła należnych świadczeń z Funduszu Pracy, świadczenia należne w roku podatkowym 2008 podjęła w roku podatkowym 2009 (kiedy należy sporządzić informację określoną w art. 39 ww. ustawy), podjęła świadczenia wypłacane z Funduszu Pracy zwolnione od podatku?
Czy należy wykonać dyspozycje art. 39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadkach, gdy osoba poszukująca pracy nie pozostająca w zatrudnieniu podjęła świadczenia zwolnione od podatku wypłacone z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych?
Czy należy wykonać dyspozycje art. 39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadkach, gdy osoba bezrobotna podjęła świadczenia wypłacone z Europejskiego Funduszu Społecznego?
Skutki podatkowe otrzymania z Powiatowego Urzędu Pracy jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej
1. Czy otrzymaną kwotę 14.700 zł (jednorazową dotację z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej) należy opodatkować 19% podatkiem, jako inny przychód i wykazać w zeznaniu PIT-37 za 2008 r.? 2. Jeśli nie, czy należy skorygować złożone w urzędzie skarbowym zeznanie PIT-37 za 2008 r.?