Interpretacje

Interpretacja
22.08.2024 Podatki

1. Czy Wnioskodawca, zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniony do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawca będzie obowiązany jako płatnik do

Interpretacja
23.02.2024 Podatki

Uznanie, że sprzedaż Składników majątku nie będzie podlegała przepisom ustawy o VAT zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży Nieruchomości z opcją wyboru opodatkowania, o której mowa w art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Ruchomości oraz opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia Znaku Towarowego

Interpretacja
23.12.2022 Podatki

Czy w przypadku gdy Spółka w czasie korzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek będzie wypłacała do podmiotu powiązanego należności z tytułu licencjonowania znaku towarowego, to wypłata tych należności zostanie uznana za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT

Interpretacja
23.12.2022 Podatki

1. Czy Wnioskodawca powinien opodatkować estońskim CIT czynsz płacony na rzecz wspólnika Spółki z tytułu wynajmu nieruchomości wykorzystywanych w celu prowadzenia działalności gospodarczej, jako ukryte zyski. 2. Czy Wnioskodawca w przyszłości powinien opodatkować estońskim CIT czynsz płacony na rzecz odrębnego podmiotu (spółki) utworzonego przez wspólnika Spółki z tytułu wynajmu nieruchomości wykorzystywanej

Interpretacja
26.10.2022 Podatki

Czy kwota wypłacanych świadczeń pieniężnych przez Spółkę na rzecz podmiotów powiązanych z tytułu świadczenia Usług będzie stanowić dochód w zakresie ukrytego zysku i będzie podlegać opodatkowaniu Ryczałtem po stronie Wnioskodawcy?

Interpretacja
25.07.2022 Podatki

Czy w związku z dokonaniem przekształcenia w spółkę akcyjną a następnie wybraniem opodatkowania ryczałtem od spółek kapitałowych w tym samym roku, wystąpi u Spółki na dzień przekształcenia tzw. dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy CIT, w kwocie odpowiadającej nadwyżce wartości księgowej Znaku ponad jego wartość podatkową.

Interpretacja
02.06.2022 Podatki

Ustalenie źródła przychodów z udostępniania praw do znaku towarowego.

Interpretacja
14.02.2022 Podatki

uznanie, że czynność wycofania znaku towarowego z działalności gospodarczej do majątku prywatnego stanowi nieodpłatne świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT

Interpretacja
19.11.2021 Podatki

W rozpatrywanej sprawie planowana transakcja sprzedaży składników majątkowych nie będzie stanowiła transakcji wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Sprzedaż ww. składników będzie stanowić w myśl art. 7 ust. 1 ustawy dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1.

Interpretacja
14.09.2021 Podatki

Czy planowany przez Wnioskodawcę aport zespołu składników majątkowych i niemajątkowych do nowo utworzonej Spółki Komandytowej, pomimo wyłączenia z niego Nieruchomości, Antresoli Magazynowej oraz Znaku Towarowego, stanowić będzie wniesienie w formie wkładu niepieniężnego przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 3 ustawy o PIT, a tym samym będzie podlegać zwolnieniu z opodatkowania PIT na podstawie

Interpretacja
09.09.2021 Podatki

opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości oraz dzierżawy znaków towarowych

Interpretacja
08.04.2021 Podatki

Czy przychód z czynszu z umowy dzierżawy znaku towarowego może zostać opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na podstawie art. 12 ust. l pkt 4 lit. f ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne od dnia 1 stycznia 2021 roku?

Interpretacja
09.03.2021 Podatki

opodatkowanie sprzedaży aktywów służących do produkcji i dystrybucji wyrobów piwowarskich, w tym znaków towarowych oraz prawa do odliczenia podatku przez nabywcę.

Interpretacja
14.06.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania płatności z tytułu prawa do korzystania ze znaku towarowego.

Interpretacja
25.05.2016 Podatki

zastosowanie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm.).

Interpretacja
26.04.2016 Podatki

Źródło przychodów z dzierżawy znaku towarowego i możliwość opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego według stawki 8,5%.

Interpretacja
25.04.2016 Podatki

Czy przychód z czynszu z umowy dzierżawy znaku towarowego może zostać opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) w związku z art. 6 ust. 1 a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

Interpretacja
21.04.2016 Podatki

określenia podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Interpretacja
05.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłaconych należności licencyjnych z tytułu korzystania ze znaku towarowego.

Interpretacja
02.03.2016 Podatki

Czynsz uzyskiwany przez Wnioskodawcę z tytułu udostępnienia osobie prawnej znaku towarowego do wykorzystania i pobierania pożytków, będzie stanowić przychód z praw majątkowych, o którym mowa w art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Brak będzie zatem możliwości zakwalifikowania przychodu osiągniętego z ww. tytułu do przychodów z najmu i dzierżawy, tj. do źródła przychodów, o którym

Interpretacja
02.02.2016 Podatki

Czy czynność darowizny znaku towarowego, dokonana przez męża Wnioskodawczym na jej rzecz, będzie mogła skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, po spełnieniu warunków określonych w tym przepisie?

Interpretacja
18.12.2015 Podatki

Obowiązki płatnika w przypadku wypłaty Członkowi Zarządu, będącemu rezydentem Niemiec, należności za czynności wykonywane w ramach umowy o świadczenie usług, za udostępnienie informacji, danych i umiejętności koniecznych do korzystania z tej wiedzy oraz z tytułu bonusu i płatnej przerwy w świadczeniu usług oraz niezdolności do świadczenia usług wskutek choroby - zdarzenie przyszłe.

Poprzednia Następna