Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem (leasingiem) urządzenia wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym ponoszone przez Wnioskodawcę koszty częściowego pokrycia wydatków nabywcy na utylizację towarów, transport i obsługę, zgodnie z zawartym porozumieniem, stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. 2021 poz. 1800 ze zm., winno być: t.j
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poczynione na zakup towarów przekazanych na Ukrainę oraz na wynajem mieszkań udostępnionych pracownikom Spółki Ukraińskiej, - czy wartość środków otrzymywanych przez Wnioskodawcę od jego pracowników w ramach organizowanej zbiórki stanowi przychód Spółki.
Ustalenie, czy nabycie przez Państwa Towarów od dostawcy zagranicznego niezarejestrowanego w Polsce do celów VAT stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie Towarów czy zakup Towarów na terytorium Polski oraz brak obowiązku wykazywania ww. transakcji w informacji podsumowującej.
Czy w przypadku odprzedaży Towaru przez Wnioskodawcę po cenie niższej niż cena zakupu, Wnioskodawca miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na nabycie odprzedanego Towaru?
CIT - w zakresie istnienia zakładu Spółki na terytorium Polski w świetle art. 5 i 7 umowy dnia 14 maja 2003 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę w ramach usług marketingowych świadczonych na rzecz Zleceniodawcy
sposób opodatkowania wartości nagród wręczanych uczestnikom programu lojalnościowego
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących zakup nagród, o ile nie będą zachodziły ograniczenia, o których mowa w art. 88 ustawy
Czy przywóz samochodów z terytorium Niemiec do Polski podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako nabycie wewnątrzwspólnotowe za wynagrodzeniem na terytorium kraju?
Czy zakupy od kontrahenta ze Szwajcarii można zaliczyć do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na podstawie posiadanych dokumentów, czy wykazywać jako zakupy krajowe?
Czy zakup środków chemicznych, których krajem pochodzenia jest Francja, od kontrahenta mającego siedzibę w Szwajcarii, zarejestrowanego dla celów podatku od wartości dodanej w Niemczech jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem?
Pytanie podatnika dotyczy terminu, w którym przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych z budową budynku mieszkalnego oraz z pozycji deklaracji, w której należy wykazać wartość zakupu.
Dotyczy kwestii określenia charakteru wykonywanych czynności polegajacych na nabyciu towarów handlowych od firmy koreańskiej.
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona nabywa od firmy ze Szwajcarii sprzęt medyczny, który dostarczany jest do Polski za pośrednictwem innej firmy z jej centralnego magazynu, który znajduje się na terytorium RFN. W związku z tym Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w opisanym przypadku dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ( we wniosku mowa jest
jak w podatkowej księdze przychodów i rozchodów ująć zakupy używanych artykułów przemysłowych (nie samochodów) nabytych na terenie Niemiec nieodpłatnie lub bez żadnego dokumentu?
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
Zwrot podatku naliczonego od nabytych towarów i usług dotyczących świadczenia usług poza terytorium kraju.
dotyczy rozliczenia podatku od towarów i usług w przypadku zakupu towaru od kontrahenta ze Stanów Zjednoczonych transportowanego z Francji
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy przeprowadzone transakcje kupna i sprzedaży podlegają ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz.U. nr 54, poz.53, ze zm. ), zwanej dalej ustawą. Zdaniem Podatnika, transakcje nie są opodatkowane. Zakupu nie można traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie, gdyż nie było przemieszczenia towaru, zgodnie z art.11 ustawy, a sprzedaży nie można
Z zapytaniem do tutejszego organu podatkowego zwrócił się podatnik zarejestrowany dla potrzeb transakcji wewnątrzunijnych, który nabył na potrzeby działalności gospodarczej używany samochód ciężarowy od kontrahenta niemieckiego. Transakcja została udokumentowana fakturą, na której nie umieszczono numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy. Podatnik wystawił fakturę wewnętrzną i odprowadził należny
Czy Gmina będąca podatnikiem podatku od towarów i usług po wybudowaniu i przekazaniu obiektu hali sportowej nowo utworzonej jednostce budżetowej gminy (właścicielem nadal zostanie gmina), może wystąpić o zwrot różnicy podatku od towarów i usług od nabywanych towarów i usług służących wymienionej inwestycji?