Czy koszty niezbędnych badań typu „due diligence”, poniesione przez Spółkę w związku z potencjalnymi transakcjami akwizycji Tagetów (w przypadku gdy ostatecznie nie doszło do nabycia udziałów) powinny być alokowane przez Wnioskodawcę do przychodów z działalności operacyjnej, tj. do przychodów z innych źródeł niż zyski kapitałowe.
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Sprzedaż akcji (poprzez portal internetowy) nabytych odpłatnie i nieodpłatnie jako nagroda.
Skutki podatkowe nabycia przez pracownika akcji spółki akcyjnej w ramach programu motywacyjnego oraz ich zbycia.
Otrzymanie zawiadomienia na piśmie od Spółki Matki o zakwalifikowaniu do programu Akcyjnego i przyznanie Wnioskodawcy określonej ilości NEA jak również czynność otrzymania Akcji Spółki Matki w zamian za NEA nie będą stanowiły dla Wnioskodawcy przysporzenia majątkowego, a więc nie powstanie po jego stronie przychód do opodatkowania. Natomiast sprzedaż Akcji Spółki Matki będzie stanowiła dla Wnioskodawcy
Planowany zakup akcji będzie korzystał ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki zaciągniętej przez Spółkę od Spółki M na nabycie pakietu akcji Przedsiębiorstwa na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu bankowego lub pożyczki zaciągniętych w celu sfinansowania zakupu udziałów w spółce luksemburskiej w momencie ich kapitalizacji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu bankowego lub pożyczki zaciągniętych w celu sfinansowania zakupu udziałów w spółce luksemburskiej w momencie zapłaty.
1. W którym momencie prowizje pobraną przez bank oraz odsetki od tego kredytu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? 2. Czy w momencie ich zapłaty, czy też dopiero w momencie odpłatnego zbycia udziałów?
Czy odsetki od pożyczki lub kredytu zaciągniętego przez Spółkę na zakup akcji w Spółce A będą stanowić w całości koszt uzyskania przychodu w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji?
Czy w zaistniałym stanie, powstałe różnice kursowe dotyczące nabycia akcji spółki P, rozpoznane bilansowo jako różnice kursowe w 2008 r., dla celów podatkowych stanowią koszty uzyskania przychodów w 2008 r.?
Czy w zaistniałym stanie, powstałe różnice kursowe dotyczące nabycia akcji spółki P, rozpoznane bilansowo jako różnice kursowe w 2008 r., dla celów podatkowych stanowią koszty uzyskania przychodów w 2008 r.?
Mając na uwadze przedstawiony powyżej stan faktyczny, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w odniesieniu do kwestii źródła przychodu w przypadku nabycia na preferencyjnych warunkach akcji spółki posiadającej siedzibę poza terytorium kraju, a także momentu powstania przychodu po stronie pracowników Spółki w związku z nabyciem akcji w
Czy podatek VAT naliczony związany z zakupami Spółki, której jedynym przedmiotem działalności jest nabywanie, posiadanie oraz ewentualna sprzedaż udziałów innych spółek, a także udzielanie im pożyczek, stanowi koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy odsetki od zaciągniętych pożyczek będą stanowić koszt uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 10 lit. a) oraz art. 16 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółkę na zakup udziałów/akcji przejmowanych spółek są kosztem uzyskania przychodu w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji zarówno przed połączeniem z przejmowanym podmiotem, jak i po? Czy podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacony przez Spółkę w związku z ww. zakupem będzie kosztem uzyskania przychodów w momencie jego zapłaty?
Dotyczy opodatkowania podatkiem PCC nabycia akcji i udziałów innych Spółek.
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego sprawie dotyczącej wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia akcji w celu umorzenia.
Czy dochód uzyskany w 2003 r. ze sprzedaży akcji nabytych w 1996 r. podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie przepisu art. 52 pkt 1 lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązujacym przed dniem 01.01.2002 r.?
Czy wydatki poniesione w związku z procesem konsolidacji branży teleinformatycznej (w szczególności koszty usług doradczych w zakresie analizy sektora teleinform. pod kątem identyfikacji podmiotów mogących być przedmiotem transakcji oraz pod kątem optymalnego scenariusza przejęcia spółek) stanowią koszty uzyskania przychodów spółki przejmującej?