W zakresie ustalenia, czy czynsz najmu wypłacany z tytułu wynajmu Nieruchomości 1 oraz Nieruchomości 2 na rzecz wynajmującego, w okresie po przejściu Wnioskodawcy na Estoński CIT, będzie stanowił ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 3 ustawy o CIT, a co za tym idzie czy będzie stanowił podstawę do opodatkowania Estońskim CIT.
Określenie przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej.
Dotyczy ustalenia, czy wypłata wynagrodzenia ustalonego pomiędzy Spółką a wspólnikiem z tytułu wynajmu nieruchomości będącej własnością wspólnika będzie stanowić tzw. ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 (ustawy – przypis organu) o podatku dochodowym od osób prawnych i stanowić dochód podlegający opodatkowaniu estońskim CIT, po stronie Spółki (jako – przypis organu) ukryty zysk.
Skutki podatkowe zmiany wkładów wspólników spółki jawnej oraz zwrot części wkładu w postaci udziału w części nieruchomości będących uprzednio przedmiotem wkładu.
Czy w razie wyboru przez Spółkę opodatkowania Ryczałtem wynajmowanie przez Spółkę części Nieruchomości od Wspólnika na wyżej opisanych warunkach w okresie opodatkowania Ryczałtem będzie skutkować dla Spółki powstaniem dochodu z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT i w konsekwencji obowiązkiem zapłaty z tego tytułu Ryczałtu.
1. Czy czynsz za najem Nieruchomości wynajmowanej oraz Sklepów opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, ma charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego CIT. 2. Czy ewentualny czynsz za najem Nieruchomości własnej opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, będzie miał charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości i Samochodów Osobowych z majątku Spółki a następnie nieodpłatnego przekazania ich własności do majątku osobistego Wspoólników
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Czy konwersja Pożyczek nie spowoduje powstania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przychodu podatkowego po stronie Udziałowców, a tym samym Spółka nie będzie zobowiązana jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu konwersji Pożyczek.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wraz z naniesieniami, wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przeniesienia nieruchomości do majątku osobistego Wspólników.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym pełnienie przez Członka Zarządu swojej funkcji u Wnioskodawcy bez wynagrodzenia stanowić będzie dla Wnioskodawcy nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe świadczenia usług na rzecz Sił Zbrojnych USA stacjonujących w Polsce oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przez amerykańskiego rezydenta podatkowego.
Czy w przypadku wyboru przez Spółkę opodatkowania estońskim CIT wynagrodzenie należne wspólnikowi z tytułu wynajmu Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Konsekwencje podatkowe z nieodpłatnego korzystania ze środków wspólników w postaci niepodzielonych zysków przez Wnioskodawcę opodatkowanego ryczałtem od dochodów spółek
Prawo do zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, usług świadczonych przez spółkę cywilną w formie zajęć dla dzieci na poziomie edukacji wczesnoszkolnej oraz dzieci przedszkolnych.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych