Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z poniesionymi wydatkami na zakup wody butelkowanej oraz wynajem beczek do dostarczania wody dla mieszkańców.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji Inwestycji polegającej na budowie infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przekazanej nieodpłatnie do używania na rzecz Spółki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji przekazanej nieodpłatnie do używania na rzecz Zakładu Związku Międzygminnego
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług na potrzeby wykonania w ramach Inwestycji sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT udostępnienia Infrastruktury na rzecz Spółki przez Gminę oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z Infrastrukturą.
Zwolnienie od podatku VAT wniesienia przez Gminę aportem składników infrastruktury oraz możliwość opodatkowania przedmiotowej transakcji.
Prawo do odliczenia w części podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z budową sieci wodociągowej
Obowiązek dokonywania - na podstawie art. 90c ustawy oraz przepisów ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo zamówień publicznych - korekty podatku naliczonego odliczonego od wydatków na nabycie środków trwałych powstałych w wyniku inwestycji pn. . Sposób dokonania korekty podatku odliczonego z tytułu przedmiotowej inwestycji.
Z uwagi na zmianę przeznaczenia inwestycji wodno-kanalizacyjnych o wartościach początkowych przekraczających 15 tys. zł oddanych do użytkowania w latach 2011-2016, Gmina od dnia centralizacji rozliczeń VAT, jest zobowiązana do dokonania korekt odliczonego podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług służących realizacji inwestycji, zgodnie z zasadami określonymi w art. 86 ust. 2a-2h w
Brak obowiązku dokonywania - na podstawie art. 90c ustawy - korekty podatku naliczonego odliczonego od wydatków na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oddaną do użytkowania w latach 2007-2010 Obowiązek dokonywania - na podstawie art. 90c ustawy - korekty podatku naliczonego odliczonego od wydatków na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oddaną do użytkowania w 2015 r. Obowiązek dokonywania na podstawie
PrawO do rozliczenia przez Spółkę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanej przez zlikwidowany zakład budżetowy w deklaracji VAT-7.
Dostawa opisanej we wniosku zabudowanej budynkiem ujęcia wody oraz studnią głębinową Nieruchomości będzie podlegała zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy. Z okoliczności sprawy wynika bowiem, że względem budynku ujęcia wody oraz studni głębinowej powstało pierwsze zasiedlenie w rozumieniu ustawy oraz, że pomiędzy zasiedleniem budynku ujęcia
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego według różnych sposobów określania proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a
brak prawa do jednorazowej korekty podatku naliczonego w przypadku wygaszenia trwałego zarządu ustanowionego na nieruchomościach i wniesienia infrastruktury aportem do spółki
opodatkowanie podatkiem VAT czynności odpłatnego świadczenia usług na podstawie zawartych przez Gminę porozumień z Zakładem Wodociągów, stawka podatku VAT dla czynności przekazania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej do Zakładu Wodociągów
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania otrzymanej refundacji kosztów budowy urządzeń wodociągowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy świadczenie wykonywane na podstawie umowy o odpłatne korzystanie z infrastruktury wodno-kanalizacyjnej zawartej pomiędzy Gminą a ZUK jest czynnością opodatkowaną i opodatkowane jest podstawową stawką VAT (23%)?
1. Czy w związku z udostępnieniem infrastruktury na podstawie umowy o odpłatne korzystanie w 2013 r., Gmina ma prawo do zastosowania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 ustawy o VAT, poprzez dokonanie rocznych korekt, począwszy od deklaracji za styczeń 2014 r. w wysokości 1/10 kwoty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków inwestycyjnych oraz dokonania korekty w tej wysokości
1. Czy w związku z udostępnieniem przedmiotowej Infrastruktury na podstawie umowy dzierżawy Gmina będzie miała prawo do zastosowania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 ustawy o VAT? 2. Jaką część VAT naliczonego od wydatków związanych z budową Infrastruktury Gmina będzie miała prawo odliczyć, w przypadku zawarcia umowy dzierżawy w 2013 r.?
Czy wniesienie aportem Infrastruktury do Spółki będzie podlegać opodatkowaniu VAT jako odpłatna dostawa towarów na terytorium kraju w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, do której zastosowanie znajdzie standardowa stawka VAT, o której mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o VAT?
Czy w sytuacji, gdy Gmina w przyszłości wybuduje nowe odcinki infrastruktury wodno -kanalizacyjnej, będzie ona miała prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego poprzez bieżące odliczenia?