Zakres obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
Obowiązki płatnika w sytuacji wypłaty wynagrodzeń na rzecz niemieckiego rezydenta podatkowego.
Czy konwersja Pożyczek nie spowoduje powstania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przychodu podatkowego po stronie Udziałowców, a tym samym Spółka nie będzie zobowiązana jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu konwersji Pożyczek.
Opodatkowanie dochodu uzyskiwanego z pracy wykonywanej w Niemczech oraz emerytury otrzymywanej z Polski przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Niemczech.
Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Czy płatności za prawo do korzystania z usługi dostępu do chmury internetowej ponoszone przez Spółkę na rzecz Podmiotu Powiązanego są objęte zakresem stosowania art. 21 ust. 1 ustawy o PDOP, a w konsekwencji czy na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika z tego tytułu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Skutki podatkowe otrzymania zadośćuczynienia - odszkodowania z Niemiec.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do świadczenia otrzymywanego z Niemiec.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Czy muzeum przeprowadzając transakcję zakupu dzieła łącznie z nabyciem autorskich praw majątkowych do tego dzieła jest zwolnione z obowiązku pobrania tzw. podatku od źródła?
Opodatkowanie świadczeń emerytalnych otrzymywanych z Pracowniczego Programu Emerytalnego z Niemiec.
UPO nie stanowi samoistnej podstawy nakładania podatków, a jedynie przyznaje danemu państwu prawo opodatkowania określonego dochodu. Wskazuje na to w szczególności określenie „mogą być opodatkowane” użyte w treści art. 13 ust. 2 UPO. Z powyższego wynika, że skoro - co wykazano powyżej - Updop nie nakłada na A. obowiązku zapłaty podatku od dochodu ze zbycia udziałów w B., taki obowiązek nie może wynikać
Ustalenie rezydencji podatkowej po jednostronnym wypowiedzeniu umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania przez Rosję.
Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup domu w Hiszpanii).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup udziału w lokalu mieszkalnym i spłata kredytu w Norwegii).
Obowiązki płatnika związane z zatrudnieniem pracownika mającego miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Wietnamie oraz pracownika mającego miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce.
Opodatkowanie emerytury otrzymywanej z pracowniczych programów emerytalnych działających we Francji.