Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki niezabudowanej i prawo do odliczenia w związku z tą sprzedażą.
W zakresie zasadności wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Opodatkowanie dotacji i prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Projektu
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przejęcia całego majątku innej niepublicznej uczelni w związku ze zgodą Założyciela na włączenie ww. niepublicznej uczelni do Państwa uczelni.
Ustalenie, czy dochód Wnioskodawcy wykorzystany na zwrot środków finansowych, które założyciel przekazał uczelni na jej funkcjonowanie oraz wypłatę wynagrodzenia za zgodę na włączenie uczelni niepublicznej do Wnioskodawcy jest wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu inkubacyjnego.
Opodatkowanie podatkiem VAT usługi przekazania uczelniom budynków i budowli wybudowanych przez Wnioskodawcę na gruncie stanowiącym własność uczelni oraz obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy.
w zakresie obowiązków płatnika z tytułu wypłat na rzecz gości krajowych i zagranicznych oraz obowiązku sporządzenia informacji
obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia nauczyciela akademickiego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Czy środki finansowe, które Wnioskodawca otrzyma w ramach programu Mobilność Plus korzystają ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów dla nauczycieli akademickich
1) Czy dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w grupie pracowników badawczych, badawczo - dydaktycznych i dydaktycznych na stanowisku profesora, profesora uczelni, adiunkta, asystenta, starszego wykładowy, wykładowcy, lektora oraz instruktora płatnik ma prawo zastosować do całości przychodów ze stosunku pracy 50% kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 9b pkt 8 ustawy o podatku dochodowym
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów obowiązki płatnika nauczyciele akademiccy
Skutki podatkowe wycofania składników majątku ze spółki osobowej i przeniesienia ich na cele osobiste jej wspólnika.
możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów dla nauczycieli akademickich
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów- nauczyciele akademiccy.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów (nauczyciele akademiccy).