Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej oznaczonej na rzecz jej użytkownika wieczystego.
Określanie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Brak obowiązku wystawienia faktury dokumentującej sprzedaż nieruchomości gruntowej będącej własnością Skarbu Państwa na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego, ponieważ czynność ta nie będzie stanowiła odpłatnej dostawy towarów.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i w części dotyczącej udokumentowania ww. transakcji fakturą.
Opodatkowanie podatkiem VAT planowanej transakcji dostawy prawa użytkowania wieczystego Działki nr 1 w drodze zamiany.
Skoro planowana sprzedaż Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona (bo Strony transakcji zrezygnują ze zwolnienia jakie im będzie przysługiwało), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) uPCC.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z prawem własności posadowionego na tym gruncie budynku trafostacji.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości w trybie art. 198g ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązku dokumentowania tej transakcji fakturą.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz udokumentowania transakcji fakturą.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej nr 1 na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz kwestii udokumentowania tej transakcji fakturą.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz prawa własności gruntu wraz z naniesieniami na tych gruntach.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości oraz udziału w prawie własności budynków.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla oddania 1/4 części działki w użytkowanie wieczyste na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży zabudowanej budynkiem gospodarczym działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania
Brak uznania sprzedaży nieruchomości będącej w istocie czynnością przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności nieruchomości, na rzecz użytkownika wieczystego za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego oraz w przypadku podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT ww. czynności, zastosowania właściwej stawki podatku VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa własności nieruchomości na rzecz jej użytkownika wieczystego.
Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości niezabudowanej.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Sprzedaż nieruchomości - osoba mająca miejsce zamieszkania w Niemczech.
Sprzedaż na rzecz użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowej zabudowanej, w trybie art. 198g ustawy o gospodarce nieruchomościami – w związku z tym, że ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed 1 maja 2004 r. – nie będzie stanowiła dostawy towarów w rozumieniu przepisów ustawy i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.