Opodatkowanie usług polegających na tworzeniu i udostępnianiu zdjęć oraz wideo, usług świadczenia transmisji na żywo oraz usług reklamowych świadczonych w ramach programów partnerskich.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania w zakresie dziedziny anatomii świadczonych za pośrednictwem platformy internetowej.
Skutki podatkowe najmu sezonowego nieruchomości za pośrednictwem platformy internetowej.
Opodatkowanie wynagrodzenia otrzymanego z tytułu uczestnictwa w Programie Partnerskim X.
Opodatkowanie dobrowolnych wpłat od widzów, przychodów z tytułu subskrypcji kanału na platformie internetowej oraz przychodów z reklam na platformie A oraz kanale B.
Kompleksowa usługa nauki języka angielskiego, świadczona za pośrednictwem platformy internetowej podlega zwolnieniu od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Dochody z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej z tytułu opłat lub należności licencyjnych wynikających z umów licencyjnych, o których mowa w art. 30ca ust. 7 pkt 1 ww. ustawy, podlegają preferencyjnemu opodatkowaniu 5% stawką podatku dochodowego.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej za udostępnienie powierzchni reklamowej.
Czy składając oświadczenie o wyborze formy opodatkowania, do 20 stycznia 2018 r. może wybrać Pan, na ten rok, opodatkowanie swoich usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów z najmu lokali mieszkalnych, odpłatnego udostępniania adresu strony internetowej, dzierżawy wyposażenia i znaku towarowego.
możliwość opodatkowania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
możliwość opodatkowania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania najmu strony internetowej.
Czy Wnioskodawca, przekazując na rzecz Posiadacza domeny będącego nierezydentem wynagrodzenie od Nabywcy (pomniejszone o marżę Wnioskodawcy), ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 29 w zw. z art. 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w sytuacji gdy kontrahent jest osobą fizyczną)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy Wnioskodawca, przekazując na rzecz Posiadacza domeny będącego nierezydentem wynagrodzenie od Nabywcy (pomniejszone o marżę Wnioskodawcy), ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 29 w zw. z art. 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w sytuacji gdy kontrahent jest osobą fizyczną)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
w zakresie obowiązku płatnika w związku z poborem zaliczek od wypłat za najem i dzierżawę stron internetowych poniesionych na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą.
Czy w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, należności uzyskiwane przez Wnioskodawcę w związku z udostępnianiem, na podstawie umów o podobnym charakterze do umów najmu lub dzierżawy, Spółce B lub Partnerowi powierzchni na Stronie internetowej, będą mogły podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% na podstawie przepisów ustawy o zryczałtowanym
Czy zakup nazwy domeny internetowej od osoby fizycznej niemającej miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy na Spółce ciążył obowiązek pobrania i przekazania podatku do urzędu skarbowego zgodnie z art. 41 ust. 4 ww. ustawy?
1. Czy przychody Wnioskodawcy prowadzącego działalność w zakresie portali internetowych, uzyskiwane z udostępniania powierzchni na własnych stronach internetowych (tj. udostępniania powierzchni na cele reklamowe lub udostępniania poddomen), mogą stanowić odrębne, od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, źródło przychodów Wnioskodawcy podlegające zasadom opodatkowania zryczałtowanego
1. Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ponoszone przez Wnioskodawcę koszty związane z przejazdami oraz noclegami Wykonawców (umowy o dzieło) stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów?2. Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ponoszone przez Wnioskodawcę koszty związane z przejazdami Podwykonawców (innych niż osoby fizyczne nieprowadzące
Do jakiego źródła przychodów należy zaliczyć opisane przychody oraz w jaki sposób określić koszty uzyskania przychodów z tego źródła?