Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacji dla posiadanych nieruchomości.
W zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Amortyzacja podatkowa lokalu mieszkalnego oraz koszty uzyskania przychodów z tytułu wydatków ponoszonych po wprowadzeniu lokalu mieszkalnego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Ustalenie, czy dla opisanej nieruchomości możliwe jest zastosowanie indywidualnie wybranej stawki amortyzacyjnej, która byłaby wyższa niż przewidziana w Klasyfikacji Środków Trwałych dla środka trwałego zakwalifikowanego do podgrupy 10, czyli 2,5%, ale nie przekroczyłaby stawki 10% przewidzianej w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych dla używanych środków trwałych.
Ustalenie wartości początkowej mieszkania w Belgii i możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych z zastosowaniem indywidualnej stawki amortyzacyjnej
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych oraz ustalenia indywidualnej stawki amortyzacyjnej od nieruchomości (budynku) będącej przedmiotem umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie umowy pożyczki.
Ustalenie stawki amortyzacji po zmianie przeznaczenia lokali mieszkalnych na lokale użytkowe.
czy poniesione przez Spółkę nakłady na ulepszenie środka trwałego zostały przez Wnioskodawcę prawidłowo potraktowane jako inwestycje w obcym środku trwałym w rozumieniu art. 16a ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy Wnioskodawca prawidłowo zastosował do poniesionych nakładów stawkę amortyzacji w wysokości 10%.
Czy wymienione składniki majątku stanowią pojedyncze lub kompleksowe środki trwałe i mogą podlegać amortyzacji odrębnie od budynku.
Interpretacja w zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości przez dotychczasowego dzierżawcę.
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego i możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla lokalu będącego przedmiotem najmu.
Czy Wnioskodawca powinien traktować 3 segmenty Budynku jako jeden środek trwały? Czy Wnioskodawca może amortyzować budynek przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10 % rocznie?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych z zastosowaniem indywidualnej stawki amortyzacyjnej.