Czy usługa wynajmu wskazanej nieruchomości na rzecz nowo założonej spółki opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiła dla tej spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy będzie podlegała opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Uznanie dostawy towarów dokonywanej przez Producenta na rzecz Dystrybutora za dostawę o charakterze ruchomym w ramach transakcji łańcuchowej, która w konsekwencji stanowi dla Producenta eksport pośredni, do którego ma zastosowanie stawka 0% oraz uznanie dostawy realizowanej przez Dystrybutora na rzecz Nabywcy jako niepodlegającej opodatkowaniu w Polsce, a w konsekwencji brak obowiązku Dystrybutora
Możliwość uznania działalności związanej z wynajmem krótkoterminowym za wynajem prywatny oraz określenie wysokości stawki ryczałtu.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych z tytułu wynajmu krótkoterminowego.
Wniosek w zakresie uznania opisanej darowizny urządzeń za dostawę towarów stanowiącą eksport opodatkowany stawką podatku 0%,
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP BOX.
Uznanie, że zbycie przez Dzierżawcę na rzecz Wnioskodawcy poniesionych Nakładów stanowi świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT a Wnioskodawca ma prawo do odliczenia z faktury dokumentującej nabycie tych Nakładów oraz uznanie, że do dostawy Nieruchomości (Obiektów nr 2 i nr 3) nie będą miały zastosowania żadne przewidziane przepisami ustawy o VAT zwolnienia od podatku a dostawa ta będzie opodatkowana
Opodatkowania przychodów osiąganych z najmu nieruchomości objętej zarządem sądowym zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych.
W zakresie ustalenia: 1. czy przychodem Wnioskodawcy z tytułu usługi najmu części Hali i Nieruchomości świadczonej na podstawie Umowy jest czynsz ustalany jako różnica między określoną stawką bazową a 1/60 (jedną sześćdziesiątą) wartości Nakładów Inwestycyjnych, 2. czy dokonane przez Najemcę Nakłady Inwestycyjne i Nakłady Adaptacyjne stanowią przychód (dochód) Wnioskodawcy.
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 70.22.20.0
Ustalenie limitu przychodów, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w związku z wynajmem nieruchomości będących w majątku wspólnym małżonków.
Opodatkowanie przychodu z tytułu najmu części domu prywatnego, w którym podatnik mieszka i który nie stanowi środka trwałego w prowadzonej działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie przychodów według ryczałtu ewidencjonowanego oraz zastosowania stawek podatku dla świadczonych usług.
Korekta faktury dokumentującej sprzedaż nowego środka transportu oraz zwrotu zapłaconego podatku VAT.
Możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenie stawki ryczałtu .
Uzyskiwane przychody ze świadczenia usług, sklasyfikowanych wg PKWiU 59.12.14.0 – „Usługi związane z efektami wizualnymi”, PKWiU 59.12.15.0 - „Usługi związane z animacją”, PKWiU 59.12.19.0 – „Pozostałe usługi postprodukcyjne związane z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi” - podlegają opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu.
Możliwość skorzystania z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według 8,5% stawki przychodów z tytułu dzierżawy nieruchomości.
Brak zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży niezabudowanej działki gruntu, która powstanie z podziału działki głównej.
Przepisy ustawy nie przewidują możliwości zastosowania zerowej stawki akcyzy w odniesieniu do nabywanych wewnątrzwspólnotowo wyrobów energetycznych przeznaczonych do sprzedaży detalicznej w opakowaniach jednostkowych o pojemności do 5 litrów lub wadze do 5 kilogramów, przeciwnie przewidują taką możliwość w odniesieniu do nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobów w opakowaniach jednostkowych o pojemności
Możliwość zastosowania stawki akcyzy w wysokości 0 zł dla opisanych we wniosku wyrobów energetycznych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, a także importowanych oraz obowiązku dokonania zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym tych wyrobów energetycznych, właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego