Czy bezpłatne udostępnienie Sprzętu Medycznego przez Spółkę na rzecz Klientów do używania na zasadach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu VAT?
Nieuznanie Powiatu za podatnika przy aporcie i możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy aportu sprzętu medycznego, wyposażenia oraz nakładów inwestycyjnych.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Nie uznanie transakcji sprzedaży sprzętu medycznego za sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju.
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług, które zostały wykorzystane do zrealizowania projektu
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia sprzętu medycznego w związku z realizacją projektu.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego przy nabyciu sprzętu medycznego - zgodnie z art. 86 ust. 1 i 10 pkt 1 ustawy o VAT.
ulga rehabilitacyjna - koszty energii elektrycznej zużytej przez koncentrator tlenu
przekazanie sprzętu medycznego przez Powiat w użyczenie nie daje prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie tego sprzętu
Czy przy rocznym rozliczeniu podatku dochodowego może Pani odliczyć koszty zużycia energii elektrycznej przez koncentrator tlenu oraz koszty dojazdu do lekarza?
Wartość nieodpłatnego świadczenia otrzymanego przez Wnioskodawcę, ustalona zgodnie z art. 12 ust. 6 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowi dla niego przychód podatkowy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 tej ustawy.
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki poniesione w związku z organizacją nowej stacji dializ na zakup sprzętu medycznego podlegającego udostępnieniu, a później przekazaniu Szpitalowi? W zamian Szpital udostępnił stację dializ z pomieszczeniami pomocniczymi. Czy ze względu na krótszy niż 1 rok okres, w którym mocą umowy sprzęt będzie własnością Spółki nie powinien on być amortyzowany?
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona nabywa od firmy ze Szwajcarii sprzęt medyczny, który dostarczany jest do Polski za pośrednictwem innej firmy z jej centralnego magazynu, który znajduje się na terytorium RFN. W związku z tym Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w opisanym przypadku dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ( we wniosku mowa jest
Czy możliwe jest zastosowanie zasad opodatkowania wynikających z art. 120 przy sprzedaży sprzętu medycznego nabytego uprzednio od podmiotu duńskiego?