Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Ustalenie, czy sprzedaż Nieruchomości wraz z obowiązującą umową najmu będzie stanowiła sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości – działki zabudowanej i działki niezabudowanej, w trybie licytacji komorniczej.
Odpłatne zbycie przez Wnioskodawcę nieruchomości nabytych w 1997 r. wraz z wybudowanymi na tych gruntach budynkami - nie będzie stanowiło źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegającego opodatkowaniu tym podatkiem, ponieważ odpłatne ich zbycie nastąpi po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Odpłatne zbycie przez Państwa gruntu nabytego w 2014 r. wraz z wybudowanym na tym gruncie budynkiem handlowo-usługowym - nie będzie stanowiło źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegającego opodatkowaniu tym podatkiem, ponieważ odpłatne jej zbycie nastąpi po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie
Brak opodatkowania czynności wycofania do majątku prywatnego Wspólników Nieruchomości wykorzystywanych w ramach spółki jawnej oraz braku obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem tych Nieruchomości do majątku prywatnego Wspólników z przeznaczeniem na wynajem lub dzierżawę na cele niemieszkalne.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
W związku z niedopełnieniem obowiązku wynikającego z art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. a ustawy o CIT przez rozpoczęciem kolejnego roku obrotowego, Wnioskodawca utracił status spółki transparentnej podatkowo i od tego czasu Wnioskodawca jest zobowiązany do rozliczania podatku CIT od swoich przychodów.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Skutki podatkowe wycofania wkładu w postaci prawa do bezpłatnego używania przez spółkę jawną nieruchomości oraz jej sprzedaży.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości przekazanej wspólnikom do majątku wspólnego w wyniku likwidacji spółki jawnej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości ze spółki jawnej w związku z przeznaczeniem ich na najem prywatny lub w prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej i braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Uznanie, że sprzedaż zabudowanej nieruchomości (wydzielonej z działki) jest zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży działek na rzecz spółki osobowej, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
Ustalenie, czy czynsz najmu samochodów i maszyn budowlanych oraz wynagrodzenie za usługi podwykonawstwa budowlanego płacony przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki jawnej będzie wiązać się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o CIT
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości mieszkalnej, miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym oraz nieruchomości niemieszkalnej.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym znajdzie zastosowanie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c lub pkt 6 lit. b ustawy o CIT, wyłączając tym samym czasowo możliwość zastosowania przez Spółkę Przekształconą opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Spółka przekształcona będzie uprawniona do skorzystania z estońskiego CIT przed upływem 24 miesięcy od dnia
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy zabudowanej nieruchomości.