Ustalenie prawidłowego sposobu wykazywania sprzedaży, w części dotyczącej stawki czynszu za najem lokali mieszkalnych dla najemców, z którymi X toczy spór sądowy.
Wydatki ponoszone przez Pana tytułem zapłaty kwoty zasądzonej przez sąd nie mogą stanowić kosztu podatkowego z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej, ponieważ świadczenie to samo w sobie nie jest nakierowane na osiągnięcie przychodu lub zachowanie albo zabezpieczenie jego źródła.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności wykonywanych na rzecz Sądu Rejonowego za niepodlegające opodatkowaniu oraz sposobu ich dokumentowania.
Postanowienie Komornika o zakończeniu procedury egzekucyjnej w którym stwierdza, że zakańcza postępowanie wykonawcze a w wyniku czynności egzekucyjnych (cyt.) ustalił, że nie można ustalić miejsca pobytu [siedziby] dłużnika, jego mienia lub uzyskać informacji o należących do niego środkach pieniężnych i innych wartościach, znajdujących się na rachunkach, we wkładach lub na przechowywaniu w organizacjach
W związku z tym, że koszty procesu i egzekucji są skutkiem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności polegającej na wynajmowaniu w przeszłości placu pod autokomis nieuczciwemu najemcy, chciałby zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu i zmniejszyć podstawę opodatkowania, czy ma do tego prawo?
Odpisy aktualizujące wartość należności jako koszt uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego, oraz określenia momentu zaliczenia ww. odpisu do kosztów uzyskania przychodów.
1.Czy nieściągalność należności będzie uznana za uprawdopodobnioną, jeżeli dłużnik Spółki nie stawi się na posiedzenie sądu w przedmiocie zawarcia ugody lub też stawi się na posiedzenie, jednak odmówi zawarcia ugody, a okoliczność ta będzie potwierdzona protokołem sporządzonym przez sąd, stwierdzającym, iż do zawarcia ugody nie doszło i czy wobec powyższego odpisy aktualizujące wartość należności będą
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego, oraz określenia momentu zaliczenia ww. odpisu do kosztów uzyskania przychodów.
dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy powstanie na rzecz Spółki nieodpłatnej służebności przesyłu poprzez jej ustanowienie w drodze umownej, w celu wybudowania na obcym gruncie urządzeń elektroenergetycznych albo w celu zapewnienia sobie dojścia do już istniejących lub planowanych do wybudowania urządzeń, stanowi przychód Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy z tytułu wynagrodzenia Spółki z tytułu prowadzenia (świadczenia usług) zarządu sądowego Spółka jest podatnikiem w rozumieniu przepisów o podatku VAT? 2. Czy z tytułu wpłat najemców wynikających z umów najmu lokali mieszkalnych i niemieszkalnych lub części budynku położonych w nieruchomości, której Spółka jest zarządcą sądowym, Spółka jest podatnikiem w rozumieniu przepisów o podatku VAT?
zgodnie z art. 21 ust. 1 ww. Umowy kwota odszkodowania uzyskana przez Wnioskodawczynię podlega opodatkowaniu tylko w państwie miejsca zamieszkania Wnioskodawczyni, czyli we Francji. Zatem do opodatkowania przedmiotowego odszkodowania nie stosuje się przepisów polskiego prawa podatkowego. Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do rozliczenia dochodów z tytułu otrzymanego odszkodowania w Polsce.
1. Czy wypłacone przez Wnioskodawcę zasądzone odszkodowania są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Wnioskodawca z tytułu dokonanej wypłaty jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych? 3. Jaki jest obowiązek Wnioskodawcy w zakresie sporządzenia i przekazania informacji o wysokości uzyskanego przychodu?
Zakres możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego.
Zastosowanie art. 19 ust. 6 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Czy zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu odpisów aktualizujących wartość należności od niemieckich kontrahentów Spółki, ma się odbyć poprzez złożenie korekty zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych CIT-8 za rok podatkowy 2007 i 2008? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/
Czy odpisy aktualizujące wartość należności, od niemieckich kontrahentów Spółki, utworzone w związku z prawdopodobieństwem ich nieściągalności, w sytuacji gdy nieściągalność ta jest uprawdopodobniona otrzymaniem przez Spółkę postanowienia niemieckiego sądu o wszczęciu postępowania upadłościowego bez możliwości zawarcia układu w rozumieniu przepisów prawa upadłościowego, dają możliwość zaliczenia do