Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Uznanie odpłatnego udostępniania budynku przedszkola, powstającego w ramach realizacji Inwestycji, za działalność gospodarczą oraz czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji przy zastosowaniu pre-proporcji, o której mowa w § 3 ust. 3 Rozporządzenia
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Brak możliwości odliczenia wydatków poniesionych w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatek na terapie niepełnosprawnego dziecka (faktury na inną osobę) i na samochód (Wnioskodawca nie był właścicielem ani współwłaścicielem).
Brak opodatkowania opłat dotyczących opieki nad dziećmi w żłobku i przedszkolu oraz ich wyżywienia, a także brak opodatkowania opłat dotyczących wyżywienia uczniów, pracowników pedagogicznych oraz pracowników niepedagogicznych.
Obowiązek wystąpienia o nadanie NIP dla niepublicznego przedszkola.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy zajęć prowadzonych osobiście przez Pana oraz przez zatrudnionych przez Pana instruktorów - na podstawie umów zawartych z punktem przedszkolnym, - Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy prowadzonych osobiście przez Pana zajęć ruchowych oraz zajęć nauki tańca, na podstawie umów zawartych z rodzicami
‒ Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście przez Pana usług, ‒ brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług świadczonych przez instruktora, ‒ zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy usług świadczonych przez Pana i instruktora.
Czy począwszy od rozliczenia za rok 2022 w swoim rozliczeniu ma Pan prawo odliczyć od dochodu poniesione wydatki na zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjno-edukacyjne oraz inne wyszczególnione terapie (np. dogoterapia) realizowane w punkcie przedszkolnym prowadzonym przez podmiot specjalizujący się w terapii autyzmu udokumentowane wystawionymi przez ten podmiot imiennymi rachunkami?
Obowiązek wystąpienia przez osobę fizyczną prowadzącą Niepubliczne Przedszkole o nadanie drugiego NIP dla Przedszkola do zatrudniania pracowników, odprowadzania zaliczek od ich wynagrodzeń, opłacania składek ZUS i składania za pracowników deklaracji.
W zakresie opodatkowania odsetek otrzymanych na podstawie wyroku sądowego z tytułu zaniżenia dotacji dla niepublicznego przedszkola.
brak opodatkowania opłaty za pobyt i korzystanie przez ucznia z wychowania przedszkolnego w przedszkolu poza wymiar 5 godzin dziennie, - brak opodatkowania opłaty za korzystanie z wyżywienia przez dzieci podczas pobytu w przedszkolach i szkołach, • brak opodatkowania opłaty za pobyt oraz wyżywienie dziecka w Żłobku, • zwolnienie od podatku opłat pobieranych od nauczycieli za korzystanie z wyżywienia
Brak opodatkowania świadczeń związanych z pobytem dziecka w jednostkach wychowania przedszkolnego ponad ustalony limit godzin oraz wyżywienia dzieci w przedszkolu/oddziałach przedszkolnych oraz opodatkowanie świadczeń związanych z wyżywieniem wychowawców w przedszkolu/oddziałach przedszkolnych.
Wyłączenie z opodatkowania usług opieki nad dziećmi w przedszkolu ponad 5 godzinny limit oraz wyżywienia w przedszkolu, a także usług dotyczących wyżywienia pracowników pedagogicznych przedszkola (nauczycieli).
Posługiwanie się NIP przez przedszkole publiczne i przedszkole niepubliczne.
Wnioskodawczyni może skorzystać z rozliczenia przychodów, uzyskiwanych z tytułu otrzymywanego z dotacji wynagrodzenia dyrektora szkoły i przedszkola w formie ryczałtu wg 8,5%,stawki.
możliwość zwolnienia od opodatkowania kwoty głównej oraz odsetek, zasądzonych wyrokiem sądowym, z tytułu nieterminowej wypłaty dotacji, otrzymanej w związku z prowadzeniem niepublicznego przedszkola
Uznanie świadczenia wydawania duplikatów i świadectw szkolnych oraz wyżywienia dzieci i nauczycieli jako niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
1) Czy środki pieniężne otrzymane w roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku sądu powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za rok 2011 należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?