Rozliczenie nienależnie zapłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne.
Prawo do przenoszenia, wykazywania i rozliczania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w kolejnych okresach rozliczeniowych.
Obowiązki płatnika w przypadku umorzenia należności o charakterze cywilnoprawnym, umorzenia i przedawnienia należności o charakterze publicznoprawnym oraz przedawnienia należności o charakterze cywilnoprawnym.
Czy w związku z niezgłoszeniem do urzędu skarbowego nabycia spadku, zobowiązanie podatkowe się przedawniło?
Czy złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe wygasło wskutek przedawnienia, spowoduje odnowienie obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn poprzez uznanie przez organ podatkowy złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia za „powołanie się na fakt nabycia” w myśl art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Wnioskodawca nie ma prawa do zwrotu podatku VAT od nieruchomości nabytej 29 kwietnia 1999 r., ponieważ upłynął termin, o którym mowa w art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej.
w zakresie skutków podatkowych związanych z nabyciem nieruchomości w drodze zasiedzenia.
Czy w opisanej sytuacji zastosowanie znajduje art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2007 r. i tym samym fakt wystąpienia przez Wnioskodawczynię z wnioskiem o wydanie zaświadczenia, o którym mowa w art. 19 ust. 6 ww. ustawy nie będzie stanowić podstawy prawnej do powstania ponownego obowiązku podatkowego?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty poniesionej na sprzedaży/cesji przedawnionych wierzytelności.
możliwość dokumentowania rozliczeń dokonywanych z Bankiem, jako liderem Konsorcjum, za pomocą dokumentów księgowych innych niż faktury
Czy Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek od spadków i darowizn z tytułu nabycia praw do spadku po rodzicach?
Obowiązki płatnika w przypadku umorzenia i przedawnienia należności cywilnoprawnych i publicznoprawnych
Brak przedawnienia zobowiązania podatkowego z tytułu przeniesienia na Skarb Państwa własności nieruchomości w zamian za odszkodowanie oraz zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy ww. nieruchomości.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do przenoszenia na następne okresy rozliczeniowe nadwyżki podatku naliczonego nad należnym powstałej ponad 5 lat temu i prawo ubiegania się o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Niewystąpienie przedawnienia prawa do zwrotu na rachunek bankowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym
Zaliczenie do przychodów w 2019 r. lub w latach następnych przedawnionej wierzytelności.
Przedawnienie prawa do zwrotu nadwyżki podatku wykazanej w deklaracji podatkowej
korekta przychodów za 2007 r. w związku z otrzymanym w 2017 r. wyrokiem Sądu Apelacyjnego