Obowiązki płatnika w związku z wypłatą premii za polecenie pracownika.
Z tytułu wypłaty świadczenia Spółka będzie miała obowiązki płatnika w zakresie naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od tego przychodu pomniejszonego o koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% uzyskanego przychodu zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 4 ustawy.
Ustalenie czy premia pieniężna wypłacana na rzecz Aptek będzie stanowić rabat pośredni udokumentowany notą księgową oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w całości stanowią koszt kwalifikowany, w myśl art. 18d ust. 3 updop, jeżeli składniki te są rzeczywiście wykorzystywane jedynie do działalności badawczo-rozwojowej. Natomiast, w sytuacji, gdy ww. składniki będą częściowo wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej, a częściowo do bieżącej działalności, to w takim
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego i obowiązki płatnika związane z wypłatą nagród
Spółka Przyjmująca będzie miała zatem prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione przez nią wydatki z tytułu wynagrodzeń, nagród, premii dla przeniesionych pracowników oraz składek z tytułu należności publicznoprawnych związanych z zatrudnieniem tych pracowników, za miesiąc, w którym doszło do aportu (w sytuacji, gdy w trakcie miesiąca dojdzie do zmiany pracodawcy) - w miesiącu dokonania
Nie będą Państwo świadczyć na rzecz Brokera usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, a w konsekwencji premie pieniężne, które będą Państwo otrzymywali nie będą stanowiły wynagrodzenia za świadczenie usług podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W konsekwencji, otrzymywane Premie mogą zostać udokumentowane wystawioną przez Państwa na rzecz Brokera np. notą obciążeniową.
Na wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy premia, którą Wnioskodawca będzie mógł uzyskać w przyszłości od Spółki Niemieckiej powinna zostać zakwalifikowana na potrzeby podatku dochodowego od osób fizycznych jako przychód ze źródła „inne źródła”, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o PIT?
Kwalifikacja przychodu z tytułu otrzymania premii od spółki z siedzibą w Niemczech w ramach programu motywacyjnego jako przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 oraz art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie skutków podatkowych uczestnictwa pracowników w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę mającą siedzibę w Niemczech.
Premie przekazane Przedsiębiorcom – jako osobom prowadzącym pozarolniczą działalność gospodarczą – podlegają opodatkowaniu według tych samych zasad, co dochód podatnika z prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 14 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania w okresie rozliczeniowym, w którym została wystawiona nota uznaniowa z tytułu wypłaty premii pieniężnej.
Premia otrzymana przez Spółkę od Brokera nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w konsekwencji czego może zostać udokumentowana wystawioną przez Spółkę na rzecz Brokera notą obciążeniową.
Wnioskodawca będzie miał prawo obniżyć podstawę opodatkowania (i w konsekwencji podatek VAT należny) za okres, w którym rabat został faktycznie udzielony. Innymi słowy, zasadnicze znaczenie dla rozliczenia przyznanego rabatu pośredniego dla celów podatku VAT będzie miał moment faktycznej wypłaty udzielonego rabatu. Wystawienie noty księgowej (noty uznaniowej) dokumentującej udzielenie rabatu pośredniego
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces.
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces do kosztów uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2)
Brak opodatkowania podatkiem VAT Premii i Kwoty Wsparcia Budżetu otrzymanych przez Spółkę oraz sposób dokumentowania tych środków.