Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego w postępowaniu upadłościowym.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w postępowaniu upadłościowym.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Nieuznanie sprzedawanego zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego dla Nabywającego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez syndyka . Wydatkowanie części przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości – cele mieszkaniowe – spłata kredytu hipotecznego, wynajęcie nieruchomości.
Skutki podatkowe określenia podstawy opodatkowania przy umowie sprzedaży.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnej wierzytelności/odpisu aktualizującego
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Wierzytelności nieściągalne i koszty uzyskania przychodów (postępowanie upadłościowe).
1) Czy Wierzytelność wobec Dłużnika nie może zostać uznana za nieściągalną na obecnym etapie postępowania upadłościowego wobec Dłużnika, gdyż nie jest możliwe udokumentowanie nieściągalności Wierzytelności zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy o CIT? 2) Czy nieściągalność Wierzytelności wobec Dłużnika zostanie udokumentowana w rozumieniu art. 16 ust. 2 ustawy o CIT dopiero w momencie otrzymania przez Spółkę
Czy i kiedy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Odpisy aktualizujące oraz Wierzytelności, odpisane jako nieściągalne.
Zaliczenie na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności z tytułu sprzedaży towarów na rzecz Spółki z Norwegii, wobec której Sąd umorzył postępowanie upadłościowe
w zakresie skutków podatkowych przekazania prawa użytkowania wieczystego w ramach wykonania układu w postępowaniu upadłościowym.
W zakresie zasad zaliczenia do kosztów wierzytelności nieściągalnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorygowania podatku należnego (z tytułu nieściągalnych wierzytelności), z uwagi na wystąpienie okoliczności wskazanych w art. 89a ust. 7 ustawy oraz możliwości skorygowania podatku należnego w związku z niespełnieniem warunku wskazanego w art. 89a ust. 2 pkt 1.
Czy na podstawie wydruku ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w przedmiocie zakończenia postępowania upadłościowego, Spółka może dokonać spisania nieprzedawnionej, uprzednio zaliczonej do przychodów podatkowych wierzytelności, do kosztów uzyskania przychodu?
Do jakiego okresu rozliczeniowego w podatku dochodowym od osób prawnych Spółka powinna zaliczyć koszt uzyskania przychodu w postaci nieściągalnej wierzytelności: do okresu w którym uprawomocniło się wydane przez Sąd postanowienie o zakończeniu postępowania upadłościowego czy do okresu w którym Spółka udokumentowała tą nieściągalność?
w zakresie:- możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności uprzednio zarachowanych do przychodów podatkowych na podstawie udokumentowania ich nieściągalności w oparciu o ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w przedmiocie ukończenia (zakończenia) postępowania upadłościowego,- możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności uprzednio zarachowanych