Opodatkowanie sprzedaży lokali niemieszkalnych w trybie licytacji komorniczej w sytuacji, gdy Dłużnik po zajęciu egzekucyjnym sprzedał przedmiotowe nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym.
Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
W zakresie skutków podatkowych nabycia udziału w nieruchomości w drodze licytacji publicznej w toku postępowania egzekucyjnego w administracji prowadzonego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Czy Spółka jest płatnikiem podatku u źródła obowiązanym do jego pobrania w związku z nabyciem Patentu, zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 i art. 26 ust. 1 w związku z art. 26 ust. 7 UPDOP?
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego w postępowaniu egzekucyjnym.
Interpretacja indywidualna w zakresie opodatkowania i odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości, stanowiącej działki nr (...) i (…) w postępowaniu egzekucyjnym.
Czy przepisy art. 149 i 150 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych (Dz.U. 2018 poz. 771) mają zastosowanie do opłat egzekucyjnych, o których mowa w art. 49 ust. 1 u.k.s.e, tj. ściąganych wraz z egzekwowanym roszczeniem w ramach toczącego się postępowania w sprawach wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2019 r., mając na względzie treść art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego
Czy opłaty należne w postępowaniach egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed 1 stycznia 2019 r., ustalone na podstawie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji stanowią dochód budżetu państwa w myśl art. 149 ustawy o komornikach sądowych.
Czy opłaty należne w postępowaniach egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed 1 stycznia 2019 r., ustalone na podstawie u.k.s.e. stanowią dochód budżetu państwa w myśl art. 149 u.o.k.s.?
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT dostawy w ramach egzekucji komorniczej udziału w prawie wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę nr 1 oraz przysługującego w tym samym udziale prawa własności budynku mieszkalnego.
Gdy Bank posiada kilka wierzytelności wobec jednego dłużnika i tylko w stosunku do jednej wierzytelności postanowienie, z którego treści jednoznacznie wynika, że dłużnik nie ma majątku, nie może zakwalifikować pozostałych wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów.
czy Wnioskodawca ma prawo dokonania odpisów wierzytelności jako nieściągalnych i zaliczenia wartości tych odpisów do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na podstawie postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego,
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży w trybie postępowania egzekucyjnego prawa własności budowli.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży w drodze postępowania egzekucyjnego zabudowanych działek.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości i udziału w nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
Zwolnienie od podatku sprzedaży licytacyjnej nieruchomości, ustalenie stawki podatku dla sprzedaży licytacyjnej nieruchomości oraz sposobu dokumentowania ww. dostawy
uznanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, do rozliczenia której zobowiązany będzie Wnioskodawca jako płatnik, brak zwolnienia z opodatkowania sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości zabudowanej składającej się z działek nr 1, 2 oraz 3, w związku z art. 43 ust. 21 ustawy o podatku od towarów i usług
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem podczas aukcji komorniczej Nieruchomości (lub poszczególnych działek wchodzących w skład Nieruchomości)?
Postanowienie wydane w stosunku do Wnioskodawczyni przeniosło zatem prawo własności nieruchomości na wierzyciela i ma takie same skutki jak umowa sprzedaży, co powoduje, iż na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek podatkowy w p.c.c, który powstał w chwili uprawomocnienia się orzeczenia Sądu.