Nabycie na własne potrzeby – osobiste i do działalności gospodarczej – samochodu osobowego przez posiadacza orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Obowiązek sporządzenia deklaracji VAT-23 i opodatkowania przemieszczonych z Niemiec i Holandii na terytorium kraju dwóch samochodów, wcześniej nabytych w USA
W przypadku, gdy samochody osobowe, o których mowa we wniosku nie zostaną wywiezione w terminie 30 dni od ich przemieszczenia na terytorium Polski, ich przemieszczenie do Polski celem wykonania na nich przez Wnioskodawcę testów długodystansowych lub usług związanych z przygotowaniem samochodów do wykorzystania dla celów marketingowych będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem akcyzowym jako nabycie wewnątrzwspólnotowe
Prawo do pełnego/częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi/Proporcja sprzedaży.
Brak prawa do odliczenia całości lub części podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na najem samochodu osobowego lub inne wydatki dotyczące przedmiotowego samochodu, nabywane w ramach prowadzonej działalności.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% z tytułu wydatków poniesionych na nabycie oraz użytkowanie samochodów osobowych oraz obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu samochodów osobowych.
Skoro skutery śnieżne objęte kodem nomenklatury scalonej CN 8703 10 11 – jak wskazał Wnioskodawca w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego – nie stanowią samochodów osobowych w rozumieniu art. 100 ust. 4 ustawy, to ich nabycie wewnątrzwspólnotowe nie stanowi czynności opodatkowanej na podstawie ustawy o podatku akcyzowym
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy prowadzenie działalności w zakresie naprawy pojazdów mechanicznych w trakcie których zużywane są części zamienne nie wyłączy Wnioskodawcy z PPE, natomiast wykonanie usługi naprawy i jednoczesna sprzedaż części zamiennych których nie montowano w trakcie wykonania usługi wyłącza Wnioskodawcę z opodatkowania?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z samochodami służbowymi.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych, czynszu najmu i zakupu paliwa związanego z samochodami osobowymi.
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem przez pracowników samochodów osobowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z użytkowaniem samochodów służbowych.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z naprawą pojazdów samochodowych oddanych do używania na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.
Czy Spółka, zgodnie z art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o VAT, jest uprawniona do dokonania korekty kwoty podatku naliczonego odliczonej przy nabyciu, imporcie lub wytworzeniu w przypadku pojazdów samochodowych nabytych, importowanych lub wytworzonych przez Spółkę przed dniem 1 kwietnia 2014 r., przy których nabyciu, imporcie lub wytworzeniu kwotę podatku naliczonego stanowiło
Wnioskodawca jako podmiot wstępujący we wszelkie prawa i obowiązki osoby prawnej dzielonej pozostające w związku z przydzielonymi mu w planie podziału, składnikami majątku, ma prawo do kontynuowania odliczeń z tytułu umów leasingu samochodów osobowych, zawartych przez Oddział spółki zagranicznej, w wysokości 60% kwoty podatku naliczonego od czynszu (raty) nie więcej niż 6.000 zł z uwzględnieniem kwot
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w sytuacji, gdy po upływie 6 miesięcznego okresu wynajmu samochód będzie wykorzystywany na wynajem i na potrzeby innej działalności gospodarczej.
Czy w związku z faktycznym oddaniem w odpłatne używanie samochodów osobowych na podstawie ustnej lub pisemnej umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innych umów o podobnym charakterze na rzecz podmiotu zagranicznego Spółce przysługuje prawo do odliczenia w pełnej wysokości kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych przez Spółkę z tytułu zawartych z leasingodawcą umów leasingu tychże
Czy z tytułu nabycia samochodów osobowych, przeznaczonych na nagrody w ramach organizowanej przez Wnioskodawcę Loterii, Spółka powinna zastosować częściowe odliczenie kwoty podatku naliczonego zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy zmieniającej ustawę o VAT?
Czy można odliczyć podatek VAT w pełnej wysokości od nabycia samochodu osobowego?
W sytuacji, gdy samochód osobowy, o którym mowa we wniosku, jest po nabyciu wykorzystywany wyłącznie do celów najmu przez okres 1 roku, Zainteresowana może skorzystać z prawa do pełnego odliczenia podatku VAT od zakupu tego samochodu.