Brak obowiązku wykazywania w zgłoszeniu aktualizacyjnym NIP-8 lokalu, w którym podnajemca świadczy na rzecz Banku usługi pośrednictwa sprzedaży produktów bankowych jako miejsca prowadzenia działalności Banku.
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych w związku z wynajmem nieruchomości przy pomocy pośrednika.
Opodatkowanie przychodów według ryczałtu ewidencjonowanego oraz zastosowania stawek podatku dla świadczonych usług.
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu najmu lokalu mieszkalnego zleconego firmie zewnętrznej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Czy Spółka ma obowiązek pobrania podatku u źródła od kwot przekazywanych na rzecz Producenta i Dystrybutora na podstawie umów pośrednictwa i umów licencyjnych oraz czy będzie zobowiązana do realizacji innych obowiązków określonych w art. 26 ustawy o CIT, w tym w szczególności do uzyskania certyfikatu rezydencji podatkowej nierezydenta oraz przesłania informacji, o których mowa w art. 26 ust. 3 pkt
Możliwość zastosowania ulgi mieszkaniowej w związku ze sprzedażą mieszkania otrzymanego w darowiźnie od rodziców (które weszło do majątku wspólnego małżonków) oraz możliwość zaliczenia do wydatków na własne cele mieszkaniowe kosztów usługi pośrednictwa obrotu nieruchomością (związane ze sprzedażą).
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem Opłaty Rezerwacyjnej.
Zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów osiąganych w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami.
Najem mieszkania – zawarcie umowy z pośrednikiem zarządzającym nieruchomością i możliwość zakwalifikowania przychodów do źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie sprzedających za podatników podatku VAT w odniesieniu do transakcji sprzedaży Nieruchomości, opodatkowanie podatkiem VAT tej sprzedaży, opodatkowanie podatkiem VAT płatności wynagrodzenia za zrealizowane przez Pośrednika usługi, prawo Wnioskodawcy do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego z faktur otrzymanych z tytułu nabycia Nieruchomości i usług świadczonych przez Pośrednika
Czy wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług przez Pośrednika nie podlega zryczałtowanemu podatkowi dochodowego o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, w konsekwencji czego na Spółce nie ciążą obowiązki płatnika przewidziane w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT w stosunku do wypłacanego wynagrodzenia?
Wydanie interpretacji indywidualnej w sprawie zwolnienia z kasy rejestrującej.
Dotyczy ustalenia, czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w celu ich przekazania innemu podmiotowi nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania, a w konsekwencji zapłacona następnie przez Wnioskodawcę w ramach transferu tych środków kwota w tej samej wysokości nie stanowi dla niego kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenie stawki opodatkowania w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy Spółka ma obowiązki płatnika z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeśli wypłaca "Nagrody" z "Konkursu", który polega na polecaniu (zgłaszaniu) kandydatów do zatrudnienia przez Spółkę i którego uczestnikami mogą być zarówno osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, jak i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą?
kwalifikacja oraz moment zaliczenia poniesionych wydatków na prace aranżacyjne, wkład gotówkowy, wynagrodzenie za komercję, prowizji kredytowej do kosztów uzyskania przychodów
1. Zwolnienie z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania w związku z przeznaczeniem środków finansowych uzyskanych ze zbycia przedmiotowego lokalu na spłatę kredytu zaciągniętego na jego nabycie, spłatę części kredytu zaciągniętego wspólnie z małżonkiem na zakup nowego lokalu mieszkalnego i jego remont. 2. Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia mieszkania wydatków na prowizję
kwalifikacja oraz moment zaliczenia poniesionych wydatków z tytułu wynajmu nieruchomości do kosztów uzyskania przychodów
w zakresie ustalenia, czy płatność Prowizji realizowana przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta (nierezydenta polskiego), tj. za usługę pośrednictwa handlowego, stanowi wynagrodzenie z tytułu świadczeń wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt 2a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Wnioskodawcą (Partnerem) i Bankiem (konsorcjantem i liderem Konsorcjum).
Dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Wnioskodawcą (Partnerem) i Bankiem (konsorcjantem i liderem Konsorcjum).
Możliwość dokumentowania rozliczeń dokonywanych z Bankiem, jako liderem Konsorcjum, za pomocą dokumentów księgowych innych niż faktury.