W zakresie: - uznania otrzymywanego czynszu za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usługi najmu, - zwolnienia od podatku otrzymywanego czynszu, - zwolnienia od podatku dostawa lokalu po upływie dwóch lat od zawarcia umowy, - uznania otrzymywanej wpłaty początkowej jako zaliczki na poczet dostawy towarów i rozpoznania obowiązku podatkowego w momencie jej otrzymania, - zwolnienia od podatku VAT wpłaty
Dotyczy uznania, że do Opłaty dodatkowej pobieranej od Najemców można zastosować zwolnienie z VAT przewidziane w § 3 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.
Naliczane przez portal sprzedażowy dodatkowe opłaty (chargebacks) obniżające należny przychód za sprzedane towary, nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie nie pomniejszają uzyskanego przez Spółkę przychodu ze sprzedaży towarów podlegającego opodatkowaniu.
opodatkowanie wynajmu powierzchni w budynku, prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu nadwyżki w związku z zapłatą czynszu najmu, brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT opłat dodatkowych oraz dokumentowania czynności wynikających z Umowy Najmu i rozliczenia podatku przez Kupującego/Sprzedającego.
Czy kwota za zużycie energii elektrycznej z podlicznika jest przychodem Wnioskodawczyni i czy powinna odprowadzać podatek w wysokości 8,5%?
Sposób opodatkowania przychodów z najmu, czynsz plus dodatkowe opłaty.
W zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła w związku z wypłatą należności z tytułu opłaty podstawowej za udostępnione informacje handlowe, know-how, nazwę i znak towarowy oraz opłaty dodatkowej za wydruk certyfikatów oraz rejestrację w zewnętrznej bazie danych.