Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Ustalenie czy do wyliczenia obrotu przy ustalaniu proporcji należy doliczyć przychód ze sprzedaży nieruchomości?
W zakresie - zaistniałego stanu faktycznego: - w zakresie wyłączenia z limitu sprzedaży wartości dochodów uzyskanych ze sprzedaży zbędnych lub zużytych składników majątku trwałego, - w zakresie wyłączenia z limitu sprzedaży wartość dochodów uzyskanych z krótkoterminowego najmu pokoi gościnnych na rzecz pracowników, emerytów i rencistów resortu sprawiedliwości oraz osób pozostających z nimi we wspólnym
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej świadczonych usług korepetycji z języka niemieckiego.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy, niewliczanie do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy wartości usług zarządzania lokalami mieszkalnymi, zwolnienie Wnioskodawcy z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług związanych z obsługą rynku nieruchomości.
Czy obrót z tytułu sprzedaży nieruchomości mieszkalnych korzystających ze zwolnienia przedmiotowego spowoduje utratę przez Wnioskodawcę prawa do zwolnienie podmiotowego określonego w art. 113 ustawy.
Uznania sprzedaży nieruchomości i ruchomości za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT zbycia budynków i budowali. Uznanie czynności związanych ze sprzedażą budynków i budowli, jako pomocnicze transakcje w zakresie nieruchomości w rozumieniu art. 90 ust. 6 pkt 1.
Określenie czy obrót uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu zwolnionej od podatku od towarów i usług, opisanej w zdarzeniu przyszłym, transakcji dotyczącej sprzedaży Nieruchomości, może być na podstawie art. 90 ust. 5 ustawy nie wliczany do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy dla usługi najmu nieruchomości, wliczenie do wartości sprzedaży, określonej w art. 113 ust. 1 ustawy, obrotu uzyskiwanego przez Wnioskodawcę ze świadczenia usług najmu zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy.
możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
zastosowanie zwolnienia dla usług najmu lokali mieszkalnych, których stroną są podmioty prowadzące działalność gospodarczą udostępniające te lokale swoim pracownikom w celu zaspokojenia ich potrzeb mieszkaniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT oraz - wliczenie do limitu obrotów określonego w art. 113 ust. 1 uzyskanych przez Wnioskodawczynię obrotów z tytułu świadczenia usług najmu
zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 dla usługi najmu lokali mieszkalnych, których stroną są podmioty prowadzące działalność gospodarczą udostępniające te lokale swoim pracownikom w celu zaspokojenia ich potrzeb mieszkaniowych oraz wliczenia do limitu obrotów określonego w art. 113 ust. 1 uzyskanych przez Wnioskodawcę obrotów z tytułu świadczenia usług najmu lokali mieszkalnych
w zakresie: niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nabycia wierzytelności; zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, dla nabycia wierzytelności; braku uwzględnienia wartości obrotu z tytułu nabycia Wierzytelności w wyliczaniu proporcji odliczania VAT, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości niezabudowanej.
Uznanie, że rekompensata przyznana Spółce z tytułu poniesionych kosztów w związku ze świadczeniem przez Operatora usług w zakresie publicznego transportu nie stanowi obrotu w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy oraz sposób jej udokumentowania.
w zakresie ustalenia czy do limitu zwalniającego z obowiązku posiadania kasy fiskalnej należy wliczyć obrót pochodzący z najmu prywatnego.
Uwzględnianie obrotu z tytułu zamiany nieruchomości w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Ustalenie czy przy obliczaniu prewspółczynnika i proporcji należy pomniejszyć obrót i dochód o wartość sprzedanych nieruchomości i ruchomych środków trwałych.
Zwolnienie od podatku usług najmu nieruchomości o charakterze mieszkalnym na cele mieszkaniowe świadczonych na rzecz innych przedsiębiorców (spółek), celem zakwaterowania ich pracowników, oraz obowiązek wliczania do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy obrotu z tytułu najmu nieruchomości o charakterze mieszkalnym przeznaczonych na cele mieszkaniowe.
Uznanie aportu nieruchomości za dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy aportu nieruchomości, niewliczanie do proporcji obrotu uzyskanego z tytułu aportu nieruchomości.
Wliczenie do proporcji obrotu uzyskanego z tytułu sprzedaży nieruchomości.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego.