Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Możliwość zastosowania 19% stawki podatku dochodowego do opodatkowania zysków osiągniętych na terenie Polski przez Wnioskodawcę, jako wspólnika niemieckiej spółki komandytowej, która będzie posiadała na terenie Polski zakład.
Skorzystanie z możliwości wyboru opodatkowania dostawy nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia nieruchomości.
Uznanie za działalność gospodarczą sprzedaży nieruchomości. Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości. Prawo do rezygnacji z tego zwolnienia i wybór opcji opodatkowania ww. sprzedaży.
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT w związku z dostawą Nieruchomości (działek nr 1/1, 2/2 i 3/3), opodatkowania podatkiem VAT dostawy Nieruchomości na rzecz Spółki oraz prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących dostawę Nieruchomości przez Spółkę Kupującą.
Możliwość rezygnacji ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, gdy złożenie oświadczenia o wyborze opodatkowania nastąpiło w treści aktu notarialnego.
w zakresie możliwości zastosowania 19% stawki podatku dochodowego do opodatkowania zysków osiągniętych na terenie Polski przez Wnioskodawcę, jako wspólnika spółki komandytowej z siedzibą w Niemczech, posiadającej na terenie Polski zakład
w zakresie możliwości zastosowania 19% stawki podatku dochodowego do opodatkowania zysków osiągniętych na terenie Polski przez Wnioskodawcę, jako wspólnika spółki komandytowej z siedzibą w Niemczech, posiadającej na terenie Polski zakład
Czy przychody z najmu mogą zostać opodatkowane przez jednego z małżonków podatkiem zryczałtowanym w stawce 8,5%?
Czy przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię z tzw. prywatnego najmu nabytej nieruchomości można opodatkować w formie 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na podstawie ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930, ze zm.)?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z najmu.
Czy przysługuje Pani prawo do wykazywania podatku od najmu nieruchomości nabytej w drodze spadku na zasadach ogólnych, a od najmu nieruchomości, której jest Pani współwłaścicielem z mężem na zasadach ryczałtu zgodnie z corocznym oświadczeniem?
możliwość opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym przychodów z tytułu najmu prywatnego
Czy oświadczenie o opodatkowaniu przychodów z majątku wspólnego w całości przez małżonkę jest skuteczne, pomimo ustanowienia rozdzielności majątkowej? Czy w przypadku ustanowienia rozdzielności majątkowej małżeńskiej przychody z najmu małżonkowie powinni opodatkować odrębnie?Od kiedy należy je opodatkować odrębnie? Czy i kiedy powinni złożyć oświadczenie o wyborze formy opodatkowania w formie ryczałtu
Oświadczenie o zamiarze opodatkowania przychodu z najmu przez jednego z małżonków ryczałtem ewidencjonowanym, Wnioskodawczyni winna składać co roku.
Czy przychód z najmu lokali użytkowych może być opodatkowany w formie ryczałtu ewidencjonowanego?
Czy po likwidacji działalności gospodarczej najem lokali w budynku użytkowanym może być opodatkowany ryczałtem ewidencjonowanym?
Stwierdzić należy, że źródłem przychodu, w stosunku do którego przez cały rok podatkowy obowiązuje raz wybrana forma opodatkowania jest najem, a nie każda zawarta umowa czy wynajmowana nieruchomość oddzielnie. Oznacza to, że wybrana przez Wnioskodawcę forma opodatkowania, tj. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, obowiązywać będzie w stosunku do przychodów osiągniętych z najmu wszystkich nieruchomości
Czy Wnioskodawczyni od nowego roku może złożyć oświadczenie (po wykreśleniu wynajmu z wpisu do działalności gospodarczej), że małżonek będzie rozliczał przychody z najmu w całości?
Od jakiej kwoty przychodów małżonek opodatkowany w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych będzie opłacać ryczałt od najmu w wysokości 20 %, w sytuacji gdy współmałżonek opłaca podatek dochodowy od połowy przychodów z tego samego najmu na zasadach ogólnych?
Czy podpisując umowę w dniu 9 maja 2008 roku będzie można skorzystać z prawa do opodatkowania zryczałtowanego w wysokości 8,5%?
Czy na podstawie ww. oświadczeń z dnia 13 marca 2007 r. wnioskodawczyni ma prawo w 2008 r. rozliczać przychody z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?