Skutki podatkowe nabycia nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym.
Nabycie nieruchomości, dokonane w drodze licytacji publicznej zakończonej wydaniem przez Sąd przysądzenia własności nieruchomości – tj. w postępowaniu egzekucyjnym – podlega PCC (jako wywołujące takie same skutki prawne jak umowa sprzedaży).
Uznanie, że: - sprzedaż Udziału we współwłasności Nieruchomości w ramach Transakcji (z wyłączeniem sprzedaży Udziału we współwłasności Utwardzonego placu oraz Udziału we współwłasności Drogi, w zakresie w jakim została sfinansowana przez podmiot trzeci) będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, - sprzedaż Udziału we współwłasności Nieruchomości w ramach Transakcji (z wyłączeniem sprzedaży Udziału
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości składającej się z dwóch domów mieszkalnych oraz garażu.
Zbycie majątku przez małoletniego otrzymanego w spadku po ojcu, który otrzymał w spadku z bratem po rodzicach
Podatku od towarów i usług, który dotyczy uznania czy sprzedaż Kupującemu przez Sprzedającego, na podstawie Umowy Sprzedaży, Udziału w Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według właściwej stawki tego podatku a Sprzedający przy sprzedaży Udziału w Nieruchomości działać będzie jako podatnik podatku od towarów i usług oraz czy będą Państwo uprawnieni do odliczenia
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca do przychodów podatkowych zaliczy przychód ze sprzedaży nieruchomości w takiej mierze, w jakiej ustalono proporcję w umowie o wspólnej inwestycji oraz zaliczy do kosztów uzyskania przychodu wydatki z tytułu nabycia nieruchomości i materiałów i usług związanych z remontem nieruchomości w takiej mierze, w jakiej ustalono proporcję
Nieuznanie przedmiotu transakcji za zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie transakcji za czynność podlegającą opodatkowaniu.
Zakup przez Wnioskodawcę małego sprzętu AGD, tj. mikrofali nie mieści się w pojęciu wydatków, o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o PIT. Wydatek ten nie może być przez Wnioskodawcę traktowany jako wydatek remontowy, gdyż nie można go uznać za sprzęt umożliwiający realizację podstawowych potrzeb życiowych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dotyczy ustalenia, czy przychody Wnioskodawcy przeznaczone na zakup nieruchomości zlokalizowanej (…) na siedzibę Wnioskodawcy będzie dla Wnioskodawcy stanowił dochód wydatkowany na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o CIT, a więc podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości nabytej w wyniku rozszerzenia wspólności majątkowej.
Skutki podatkowe działu spadku oraz sprzedaży nieruchomości i udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości, rozpoznanie kosztów oraz możliwość skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Wydatkowanie środków ze sprzedaży mieszkania na własne cele mieszkaniowe.
Gdy w stosunku do opisanej transakcji dojdzie do skutecznej rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to sprzedaż Nieruchomości (działek z naniesieniami) będzie wyłączona z opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego powtórnie ze względu na rozwiązanie umowy sprzedaży z pierwszym nabywcą.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z planowanym zawarciem ugody z bankiem i umorzeniem kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe w części przeznaczonego na refinansowanie poniesionych kosztów a w części przeznaczonego na nabycie lokalu mieszkalnego.