W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).
w zakresie braku rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w sytuacji przemieszczenia towarów do kraju w celu wykonania nich usług i ich powrotnego wywozu oraz w zakresie zastosowania procedury VAT marża do sprzedaży towarów uprzednio przemieszczonych na terytorium kraju w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Ustalenie kwoty nabycia do wyliczenia podstawy opodatkowania dla czynności dostawy samochodu w systemie VAT marża.
Uznania Korekt dochodowości za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu i udokumentowanie Korekty dochodowości notą księgową.
Uznania Korekt dochodowości za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu i udokumentowanie Korekty dochodowości notą księgową.
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług nauki języka obcego oraz brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług dodatkowych związanych z organizacją obozu językowego, tj. wyżywienia, zakwaterowania, transportu, ubezpieczenia, dokumentowanie organizacji obozu językowego, a także moment powstania obowiązku podatkowego i podstawa opodatkowania
Czy Spółka jest uprawniona do dokonania korekty przychodów w rozumieniu art. 12 ust. 3j ustawy o CIT, w związku z udzieleniem rabatu na produkty za pomocą noty uznaniowej wystawionej na rzecz Dystrybutora na bieżąco (tj. w okresie w którym zostanie wystawiona nota uznaniowa)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)
W zakresie uznania za przedmiot kolekcjonerski Medali wchodzących w skład kolekcji oraz w zakresie prawa do zastosowania procedury marży dla dostawy tych Medali.
moment korekty kosztów w związku z uzyskaniem noty obciążeniowej i noty uznaniowej korygującej marżę na sprzedaż towarów
1) Czy w zaistniałej sytuacji możliwe jest zastosowanie procedury VAT-marża? 2) Jeżeli możliwe jest zastosowanie procedury VAT-marża: - jak prawidłowo skorygować dokumenty potwierdzające dokonaną transakcję, - w jakim terminie dokonać złożenia korekty deklaracji VAT-7? 3) Jaką przyjąć podstawę opodatkowania i czy wystąpi podatek należny?
Czy otrzymana w lutym 2016 roku nota obciążeniowa, korygująca marżę na sprzedaży towarów do poziomu rynkowego, stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki w dacie jej otrzymania oraz czy jeśli w przyszłości Spółka otrzyma notę uznaniową, korygującą marżę na sprzedaży towarów do poziomu rynkowego, powinna pomniejszyć koszty uzyskania przychodu w dacie otrzymania noty.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa Wnioskodawcy do sprzedaży towarów (quadów) na rynku krajowym z wykorzystaniem procedury VAT-marża.
1. Czy dodatkowy wydatek poniesiony przez Wnioskodawcę na rzecz H. D., w związku z płatnością wyrównującą do rynkowego poziomu marży operacyjnej - na podstawie noty obciążeniowej wystawionej przez Dostawcę - stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie pierwsze, czy dodatkowa
Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia podatku należnego do zapłaty, korekty deklaracji VAT oraz obowiązku zapłacenia odsetek z tytułu zaległości podatkowych.
Podate od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego błędnie zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej.
Ocena możliwości i sposobu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów kwot z tytułu korekty cen Towarów (dokumentowanej notami obciążeniowymi/uznaniowymi wystawianymi przez zagranicznego powiązanego dostawcę), w związku z dostosowaniem Marży operacyjnej do jej rynkowego poziomu
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%