Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy: • działki , na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, • działki zabudowanej naniesieniami budowlanymi, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości, możliwość zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości
Uznanie, że Sprzedającemu będzie przysługiwał status podatnika VAT i Transakcja będzie podlegała pod ustawę o VAT oraz że Transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie zwolniona od podatku VAT.
Sprzedaż działki nie będzie korzystała ze zwolnienia ponieważ przedmiotem dostawy będzie sam grunt. Dostawa budynków będzie korzystała ze zwolnienia z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia. Będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Brak uznania Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działki wydzielonej z działki niezabudowanej.
Przeniesienie własności oraz prawa użytkowania wieczystego działek podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Wywłaszczenie działek nr 3 i 2 korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy. Działka nr 1 korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Natomiast dostawa działek nr 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 oraz 13 nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT i jest
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości niezabudowanej oraz sposobu dokumentowania tej transakcji.
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT w związku z dostawą Nieruchomości (działki nr 1 i 2) oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem ww. Nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu sprzedaży działki oraz prawa Kupującego do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem ww. działki.
Zwolnienie od podatku sprzedaży prawa własności działek nr 1, 2 oraz sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek nr 3, 4 i 5 w trybie egzekucji.
Sprzedaż udziałów w działce będzie dostawą towarów, która będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Dostawa udziałów w działce nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku. Kupujący będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego z tej transakcji zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie czynności nieodpłatnego przekazania nakładów przebudowanej linii energetycznej na rzecz Spółki z o.o.
Tutejszy organ stwierdza, że otrzymane przez Wnioskodawcę wynagrodzenie za korzystanie z nieruchomości w przeszłości stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przedmiotowe wynagrodzenie nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 120 lub pkt 120a ww. ustawy. Brak jest również jakiegokolwiek
Otrzymane wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Do przychodu tego nie ma zastosowania wskazane przez Wnioskodawcę zwolnienie z opodatkowania określone w art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jak również zwolnienie
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi.
Zwolnienie przedmiotowe (odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości w związku z ustanowieniem służebności przesyłu).
brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych w związku z przeniesieniem sieci energetycznej oraz prawo do odliczenia podatku w związku z przeniesieniem sieci energetycznej
Wynagrodzenie, które Wnioskodawca otrzymał w 2014 r. z tytułu ustanowienia służebności przesyłu nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jednakże wynagrodzenie to jest zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120a ww. ustawy, a nie jak wskazał Wnioskodawca na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy. Zwolnieniem objęte
Dotyczy ustalenia czy nieodpłatne przekazanie nakładów poniesionych na przebudowę sieci elektroenergetycznej podlega opodatkowaniu VAT.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT w związku z usunięciem kolizji.
Nieodpłatne przekazanie nakładów poniesionych na przebudowę kabli elektroenergetycznych nie będzie podlegało opodatkowaniu.