Czy w sytuacji, gdy ww. nieruchomość zostałaby zbyta przed upływem roku od momentu wprowadzenia jej do ewidencji środków trwałych będzie miał Pan prawo jej niezamortyzowaną wartość zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu tj. zastosować art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczący kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży środka trwałego?
Czy wydatki na nabycie usług noclegowych umożliwiających wykonanie usług na rzecz Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Prawo do odliczenia podatku oraz ubiegania się o jego zwrot w okresie zawieszenia działalności gospodarczej.
W zakresie powstania po stronie pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu finansowania przez pracodawcę kosztów noclegu związanego z wyjazdem służbowym nie będącym podróżą służbową.
opodatkowanie dobrowolnych napiwków otrzymanych przez pracowników oraz ujmowania kwoty napiwków na paragonach fiskalnych i wystawianych do nich fakturach
prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego przy modernizacji dachu obiektu będącego własnością Gminy, w którym część sportowa obiektu (hala sportowa) oraz hotel służą wykonywaniu czynności opodatkowanych oraz czynności niepodlegających VAT, prawo do odliczania podatku naliczonego od zakupów bieżących z tytułu utrzymania obiektu, brak obowiązku naliczania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego
Czy usługi noclegu z wyżywieniem oraz usługami dodatkowymi mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Zakres sposobu opodatkowania wynagrodzenia z tytułu pracy wykonywanej w norweskiej firmie na stanowisku pilota jest w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztu dojazdu z miejsca wynajęcia mieszkania do pracy oraz w pozostałym zakresie.
refakturowanie przez Wnioskodawcę kosztów hoteli i transportu publicznego
W zakresie opodatkowania napiwków otrzymywanych przez pracowników lub zleceniobiorców Spółki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zakup poczęstunku powitalnego, w składającego się z buteleczki 0,2 litra alkoholu i puszki "...", będzie stanowił koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów refaktur wydatków związanych z organizacją Oddziału wystawionych przez spółkę macierzystą
Nieodpłatne przekazanie towarów, gadżetów reklamowych i usług oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Czy w przypadku, kiedy uczestnik konferencji we własnym zakresie wykupi nocleg, to Wnioskodawca winien obciążyć go kosztami usługi hotelu ze stawką 7% (załącznik Nr 4 poz. 139 ustawy o VAT), czy też jako (w praktyce) pośrednik, albowiem hotel nie jest własnością Wnioskodawcy należy zastosować stawkę 22% wg art. 41 ust. 1 usługa hoteli?
Czy w sytuacji, gdy Spółka zwróci pracownikowi faktycznie poniesione koszty noclegu w hotelu na podstawie przedstawionej faktury lub rachunku, które są wyższe niż limity przewidziane w ww. rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, to czy zwrócona nadwyżka ponad limit jest dla pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji, gdy Spółka zwróci pracownikowi faktycznie poniesione koszty noclegu w hotelu na podstawie przedstawionej faktury lub rachunku, które są wyższe niż limity przewidziane w ww. rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, to czy zwrócona nadwyżka ponad limit jest dla pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji, gdy pracodawca uzna za uzasadnione wyrazi zgodę na zwrot pracownikowi faktycznie poniesionych kosztów noclegu w hotelu na podstawie przedstawionej faktury lub rachunku, które są wyższe niż przewidziane w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej limity, to zwrócona nadwyżka ponad limit jest dla pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Dokumentowanie zwrotu kosztów poniesionych w związku z świadczenie usług (dojazdy, nocleg, diety).
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na drobne poczęstunki, napoje bezalkoholowe, obiad w restauracji podczas spotkań biznesowych, nocleg hotelu w związku z prowadzeniem rozmów biznesowych z kontrahentem, stanowią podatkowy koszt uzyskania przychodu?