Odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na finansowanie studiów MBA pracownika w ramach ulgi określonej w art. 18ee ustawy o CIT.
Brak zwolnienia od podatku kursów programowania z art. 43 ust. 1 pkt 27, zwolnienie ww. kursów z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c.
Wskazane we wniosku wydatki do poniesienia których Wnioskodawca zobowiązał się na podstawie umowy zawartej z Uniwersytetem, jak również koszty zużycia materiałów i obsługi administracyjnej mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej i być ujęte we właściwych księgach podatkowych, pod warunkiem ich należytego udokumentowania stosownego
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z odbywaniem studiów magisterskich.
W związku z zaistniałym stanem faktycznym, czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej wydatki ponoszone na czesne i inne koszty?
Czy opłaty miesięczne za studia mogą być kosztem uzyskania przychodu?
Czy prowadząc działalność gospodarczą Wnioskodawca może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów koszty ponoszone z tytułu opłat czesnego za studia II stopnia, prowadzone w trybie zaocznym o specjalności informatyka?
Czy koszty ponoszone w związku z procedurą habilitacyjną Wnioskodawca może uznać za koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy poniesiony koszt związany z uzyskaniem stopnia naukowego doktora można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w 2013 r.?
Czy koszty związane z podjętymi studiami (czesne, materiały dydaktyczne, dojazdy) mogą zostać odliczone?
Czy opłaty za studia i inne ponoszone wydatki związane z nauką, np. koszt dojazdów na zajęcia, opłaty za noclegi, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Przyszłe koszty opłat szkolnych (za drugi rok nauki w Policealnej Szkole Zawodowej dla Dorosłych), choć trudno je przypisać konkretnym przychodom, to jako ściśle powiązane z wykonywaną działalnością gospodarczą, faktycznie poniesione i właściwie udokumentowane mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
Czy koszty związane z nauką języka angielskiego osoby prowadzącej działalność gospodarczą potwierdzone fakturą VAT mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu z działalności gospodarczej?
Obowiązek pobierania zaliczki na podatek dochodowy w przypadku dofinansowania nauczycielowi czesnego do uzupełniających magisterskich i podyplomowych studiów organizowanych przez szkoły wyższe.
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług informatycznych opłaty za studia wyższe na kierunku informatycznym?
Zwolnienie z opodatkowania wartości świadczeń przyznanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego pracownika.
Czy dopłaty do czesnego w ramach kształcenia w szkołach wyższych, na studiach podyplomowych lub kursach odbywanych przez nauczycieli są wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszt zaocznych studiów pielęgniarskich, który wynosi 13.500 zł może Pani zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w roku obecnym jak również w latach ubiegłych tj. 2004 r., 2005 r., 2006 r.?Czy z uwagi na brakujące dowody wpłaty z ubiegłych lat może Pani korzystać z oświadczenia Akademii o wysokości poniesionych opłat?
Czy opłaty za dokształcanie pracowników w zakresie języka angielskiego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy od dopłat do czesnego (opłat pobieranych przez uczelnie) dla doskonalących się nauczycieli należy potrącać podatek dochodowy?
Zdaniem Podatnika z dniem 01.04.2004 r. zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 90 ma zastosowanie tylko w sytuacji, gdy pracodawca płaci i kieruje nauczyciela (a nie tylko zwraca koszty) na studia czy inne formy doskonalenia zawodowego w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych np. w ramach podpisanej z pracownikiem umowy o finansowaniu szkolenia czy studiów.
Czy dopłaty na podnoszenie przez nauczycieli kwalifikacji zawodowych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też korzystają ze zwolnienia od opodatkowania?
dotyczy zwolnienia świadczeń przyznawanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego pracowników (nauczycieli) II US I PB-415/56/04, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego US.PDa-415/10/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy dopłaty do czesnego wypłacane studiującym nauczycielom są wolne od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?