Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości powstałej z podziału gruntu scalonego i zwróconego przez gminę w wyniku unieważnienia decyzji.
Odszkodowanie za przejęcie gruntu na cele realizacji inwestycji drogowej korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż udziału w odziedziczonej nieruchomości, który następnie podlegał wywłaszczeniu i zwrotowi – nie jest źródłem przychodu (art. 10 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Oznacza to, że sprzedaż ta nie powoduje obowiązków w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż w 2019 r. własności gruntu, nabytego w wyniku nieodpłatnego przeniesienia własności nieruchomości w drodze decyzji Starosty, stanowi źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uzyskany z tego tytułu dochód będący różnicą pomiędzy przychodem, określonym zgodnie z dyspozycją art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a kosztami
Czy uzyskany przychód z tytułu odszkodowania, tj. odpłatnego zbycia nieruchomości na cele uzasadniające jej wywłaszczenie będzie korzystał z ulgi mieszkaniowej?
Przejęcie na rzecz Skarbu Państwa z mocy prawa własności nieruchomości z dniem w którym decyzja administracyjna stała się ostateczna nie jest tożsame z odpłatnym zbyciem o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego podczas realizacji inwestycji przed centralizacją rozliczeń podatku VAT oraz po centralizacji.
1. Czy odpłatne świadczenie usług polegające na wykonywaniu czynności, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 1a) ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej przez lekarza weterynarii świadczącego usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt na podstawie umowy zawartej z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w drodze decyzji administracyjnej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2. W jaki
W przedmiotowej sprawie ma miejsce dostawa nieruchomości w zamian za zwrot odszkodowania. W tym przypadku zwaloryzowane odszkodowanie pełni funkcję wynagrodzenia za przeniesienie własności towarów, czyniąc tego rodzaju dostawę faktycznie odpłatną. Wynagrodzenie to ma charakter wzajemny i ekwiwalentny, co oznacza, że z tytułu zwrotu nieruchomości, dla oddającego wynika bezpośrednia i jasno zindywidualizowana
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do zakupów poniesionych na budowę sieci wodociągowej oraz w odniesieniu do zakupów poniesionych na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni.
W zakresie wyłączenia od 1 stycznia 2014 r. z opodatkowania na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy opłat rocznych z tytułu oddania nieruchomości gminy wynikających z decyzji administracyjnych wydanych do 31 grudnia 2013 r.
skutki podatkowe otrzymanego odszkodowania i odsetek od odszkodowania
Opodatkowania czynności oddania w trwały zarząd nieruchomości Gminy na rzecz jej jednostek organizacyjnych na podstawie decyzji administracyjnych.
Zarówno w przypadku wyboru opcji: sprzedaży opisanej w stanie faktycznym nieruchomości gruntowej, jak i w przypadku, przejścia na Miasto z mocy prawa za odszkodowaniem działki gruntu wydzielonej pod drogę publiczną, na podstawie art. 98 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, - podstawą opodatkowania VAT będzie ustalona przez strony cena sprzedaży bądź wartość odszkodowania, tj. kwota ok. 100,00
Skutki podatkowe sprzedaży działki nabytej na podstawie decyzji administracyjnej z tytułu przekazania nieodpłatnie prawa własności.
Zarówno w przypadku wyboru opcji: sprzedaży opisanej w stanie faktycznym nieruchomości gruntowej, jak i w przypadku, przejścia na Miasto z mocy prawa za odszkodowaniem działki gruntu wydzielonej pod drogę publiczną, na podstawie art. 98 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami,- podstawą opodatkowania VAT będzie ustalona przez strony cena sprzedaży bądź wartość odszkodowania, tj. kwota ok. 100,00
czynność przeniesienia prawa własności nieruchomości w zamian za odszkodowanie skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, bowiem czynność tą należy zakwalifikować jako odpłatną dostawa towarów uregulowaną w art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT. Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji opisanej we wniosku reguluje powołany wyżej § 3 ust. 3 rozporządzenia. Z treści stanu faktycznego
Skutki podatkowe sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu przyznanego w związku z art. 7 ust. 1 i ust. 2 Dekretu.
Czy przychody z tytułu sprzedaży części nieruchomości wchodzącej w skład spadku nabytego w 2003 r., której podział został zmieniony w 2008 r. są wolne od podatku dochodowego?
Czy otrzymane przez wnioskodawczynię odszkodowanie podwyższone o kwoty odsetek naliczonych od dnia 04 czerwca 2008r. do dnia zapłaty (tj. odpowiednio 04 i 05 marca 2009r.) w wysokości łącznej 1.133.437 zł i 46 gr., z tytułu szkody rzeczywiście poniesionej (damnum emergens), w całości korzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?