W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pani rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pani syna za zgodą jego żony.
Uznanie, czy kwota uzyskana ze sprzedaży udziału w nieruchomości, którą przeznaczyła Wnioskodawczyni na poczet nieruchomości w (…), jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych, mimo że formalnie nie jest właścicielem nowej nieruchomości?
Skutki podatkowe przekazania wnukowi nieruchomości w drodze darowizny.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Ustalenie prawidłowego określenia wartości składników majątku Spółki.
Uznanie, że na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 10 ustawy o VAT zostało złożone w akcie notarialnym oświadczenie o rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT sprzedaży zabudowanej nieruchomości stanowiącej działki nr 1 oraz 2, a w konsekwencji opodatkowania ww. transakcji sprzedaży podatkiem VAT według właściwej stawki oraz prawa do odliczenia VAT z opisanej transakcji.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i sprzedaży lokalu w trybie przetargowym.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości rolnej z zabudowaniami otrzymane w darowiźnie.
Skutki podatkowe przekazania w darowiźnie córce lokalu mieszkalnego przed upływem 5 lat od zakupu nieruchomości.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanym stanie faktycznym przychód powstanie w całości w dacie zawarcia w formie aktu notarialnego umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z miejscem parkingowym (umowy przyrzeczonej), w tym także z tytułu otrzymanego przed tą datą zadatku?
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na córkę, dokonana aktem notarialnym.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na syna, dokonana w akcie notarialnym.
Uznanie, że spełnione są warunki oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przez zawarcie drugiego aktu notarialnego oraz prawa do odliczenia VAT z transakcji.
Planowana sprzedaż lokalu mieszkalnego nastąpi przed ustanowieniem odrębnej własności lokalu mieszkalnego i ujawnieniem prawa własności do lokalu w księdze wieczystej. Otrzymane środki pieniężne z tytułu planowanej sprzedaży prawa (ekspektatywy), będą stanowić przychód z praw majątkowych, o którym mowa w art. 18 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z wydatkowaniem środków pochodzących z odpłatnego zbycia lokalu użytkowego bez prowadzenia działalności gospodarczej (przed upływem 5 lat) na cele mieszkaniowe w postaci nabycia działki pod budowę domu, gdy działka ta została przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe (art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a), oraz wpłaty na rzecz dewelopera realizującego
Nieuznania, że spełnione są warunki oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przez wskazanie w akcie notarialnym ceny towaru z wyodrębnionym podatkiem od towarów i usług oraz prawa do odliczenia VAT z transakcji.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia lokalu mieszkalnego.
Moment wpłaty części ceny sprzedaży nieruchomości należy zaliczy do przychodów podatkowych odpowiednio do miesięcy lipca 2023 r. oraz stycznia 2024 r. w dniu wystawienia faktury VAT, a wartość niezamortyzowanej części środków trwałych jest kosztem uzyskania przychodu w momencie podpisania aktu notarialnego
Czy Spółka prawidłowo rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu sprzedaży mieszkań na dzień zawarcia umowy przenoszącej na nabywcę własność lokalu mieszkalnego w formie Aktu notarialnego.
Zbycie nieruchomości. Zwrotne przeniesienie nieruchomości i ponowne jej zbycie. Czy pierwsze zbycie stanowi źródło przychodu? Podstawa obliczenia podatku w związku ze zbyciem tej samej nieruchomości po raz drugi (koszty uzyskania przychodów).
Ustalenie momentu rozpoznania przychodu w Spółce z tytułu sprzedaży lokali.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.