Zgodzić należy się z Państwem, że wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Ukryte zyski przy najmie i świadczeniu usług podmiotów powiązanych, wpłaty na PFRON.
Opodatkowanie dofinasowania otrzymanego przez osobę fizyczna nieprowadzącą działalności gospodarczej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.
Zwrot nadpłaconych odsetek uzyskanych od PFRON jest wyłączony z podstawy opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 7 updop
Czy otrzymane dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych wskazane w stanie faktycznym stanowi przychód Wnioskodawcy z działalności rolniczej, a jeśli tak to czy prawidłowym jest rozpoznawanie momentu uzyskania przychodu z chwilą otrzymania (wpływu) środków na rachunek bankowy Wnioskodawcy?
miejsca i sposobu rozliczenia podatku dochodowego z działalności Oddziału w Niemczech, konieczności ewidencjonowania przez Oddział osiągniętych przychodów i poniesionych kosztów uzyskania przychodów, sposobu rozliczania przez Spółkę przychodów i kosztów uzyskania przychodów związanych z funkcjonowaniem Oddziału w Niemczech, ustalenia skutków podatkowych dla Spółki z tytułu wpłat na PFRON.
Czy dochód, który Wnioskodawca przeznaczył na cele statutowe musi być pomniejszony o kwoty naliczonych i zapłaconych składek na PFRON oraz na zapłatę kary umownej?
Czy ewentualne przyznane (otrzymane) dofinansowanie do wynagrodzeń pracownika niepełnosprawnego będzie u pracodawcy przychodem z działalności gospodarczej (kol. 8 PKPiR)?
1. Czy otrzymane środki wolne są od podatku dochodowego od osób fizycznych? 2. Czy Wnioskodawca ma prawo do uznania za koszt uzyskania przychodów zakup środków trwałych, usług oraz wyposażenia?
Zakres zwolnienia z opodatkowania środków otrzymanych przez osobę niepełnosprawną oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup towarów i usług nie będących środkami trwałymi.
Jeżeli Wnioskodawczyni otrzyma dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w takiej sytuacji otrzymane środki będą stanowić przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, na podstawie art. 14 ust 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na zakup składników majątku o wartości nieprzekraczającej 3.500 zł od których nie będą dokonywane odpisy amortyzacyjne, sfinansowane ze środków przyznanych na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, na dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów
Do stypendiów stażowych otrzymanych przez uczestników projektu Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, ma zastosowanie zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy jeżeli Podatnik zwolniony przedmiotowo z podatku dochodowego na mocy art. 17 ust. 1 pkt 4 updop odprowadza zaliczki na podatek dochodowy od uiszczanych w trakcie roku składek na PFRON, zaś w rozliczeniu rocznym okaże się, że osiągnął w danym roku stratę w podatku dochodowym, to czy zapłacone w trakcie tego roku zaliczki na wydatki pozastatutowe - PFRON, stanowią nadpłatę?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Czy od wypłacanych osobom niepełnosprawnym posiadającym status poszukujących pracy i niepozostających w zatrudnieniu stypendiów ze środków PFRON za okres stażu oraz za okres szkoleń należy naliczać podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy kwota środków przyznanych z PFRON osobie niepełnosprawnej na podstawie umowy na przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, zgodnie z art. 12a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. z 2008 r. Dz. U. nr 14, poz. 92 z póżn. zm.), odpowiadająca wartości odliczonego podatku od towarów i usług
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Czy otrzymane świadczenie jest przychodem wolnym od podatku dochodowego?
CIT - w zakresie sprecyzowania zasad korekty odpisów amortyzacyjnych na skutek korekty wpłat na PFRON