Sposób opodatkowania wykonywanych przez Spółkę dodatkowych czynności, w zamian za które pobiera dodatkowe opłaty.
Prawidłowość dokumentowania dodatkowych kosztów ponoszonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej związanych z najmem lokalu użytkowego, które będą przenoszone przez właściciela lokalu na najemcę.
Nie uznanie usługi outsourcingu pracowniczego za rozliczane jako jedne świadczenie oraz miejsce opodatkowania tej usługi na rzecz kontrahenta z Czech.
Skutki podatkowe darowizny oraz zwrotu odwołanej darowizny niezabudowanych działek.
Opodatkowanie dostawy towarów jako jednego świadczenia kompleksowego.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Towarzysząca najmowi socjalnych (komunalnych) lokali mieszkalnych usługa związana z opłatą za wywóz nieczystości stałych (opłata śmieciowa) nie powinna być uważana za odrębne świadczenie, ale powinna stanowić element kompleksowego świadczenia usługi najmu. Nie istnieje możliwość dokonania odliczenia podatku naliczonego od faktur wystawionych przez przedsiębiorstwo, które wywozi śmieci z terenu gminy
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji oraz dokumentowania rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy dla najmu lokali mieszkalnych, oraz uznania mediów za świadczenia odrębne od usługi najmu i opodatkowania ich właściwą dla każdego typu świadczenia stawką podatku VAT.
Możliwość korzystania ze zwolnienia przy dostawie nieruchomości zabudowanej, uznania dostawy działek zabudowanych i niezabudowanych za jedno świadczenie kompleksowe.
Rozpoznanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, prawo do odliczenia podatku VAT w związku z tym nabyciem oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu ww. transakcji.
Ustalenie czy Opłaty eksploatacyjne nr 1 (Internet i energia elektryczna) stanowią jedną usługę opodatkowaną stawką VAT właściwą dla najmu, oraz czy Opłaty eksploatacyjne nr 2 w zakresie w jakim nie będą uzależnione od zużycia przez Najemcę stanowią jedną usługę opodatkowaną stawką VAT właściwą dla najmu, zaś w pozostałym zakresie tj. w części uzależnionej od zużycia przez Najemcę jako odrębne od usługi
Nieuznanie Przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie sprzedaży Przedmiotu transakcji (budynków/lokali oraz praw majątkowych) za czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Przedmiotu transakcji.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, uznania odsprzedaży mediów jako odrębna usługa od usługi głównej, opodatkowania mediów i powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Możliwość opodatkowania kosztów (energii, wody, ścieków, gazu) wchodzących w skład przedmiotu umowy najmu według stawki obowiązującej dla usługi najmu.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Ustalenie, czy sprzedaż materiałów edukacyjnych uczestnikom prowadzonych przez Wnioskodawcę kursów językowych należy traktować jako dostawę towarów ściśle związanych z usługami nauczania języka obcego i czy można zastosować zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Usługa najmu oraz świadczenia dodatkowe (obejmujące dostawę prądu i energii elektrycznej) są odrębnymi i niezależnymi świadczeniami, zatem opłata za świadczenia dodatkowe nie powinna stanowić elementu podstawy opodatkowania z tytułu usługi najmu.
Czy Spółka może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz Agencji wynagrodzenie tytułem obsługi i organizacji w imieniu Wnioskodawcy Konkursu.
Czy usługa najmu i dostawa mediów (tj. dostawa energii elektrycznej, zimnej wody i usług odprowadzania ścieków, ciepłej wody, usług centralnego ogrzewania) powinna być dla celów rozliczenia podatku VAT uznana za świadczenie odrębne od wykonywanej na rzecz najemcy usługi najmu i opodatkowana według zasad właściwych dla tej dostawy, (pytanie nr 1, 2, 3, 4) . Czy usługa najmu i dostawa usług: konserwacji
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla sprzedaży / wynajmu konstrukcji stalowych wraz z ich transportem i montażem.
Uznanie nabywanych od agencji marketingowych i hoteli usług organizacji Wydarzeń za kompleksowe usługi oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.