Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług oraz braku prawa do otrzymania zwrotu różnicy podatku VAT, w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie realizowanych transakcji, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz prawo do zwrotu podatku.
Uznanie planowanej transakcji za dostawę odrębnych składników majątkowych podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT (a nie za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa) oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z tytułu nabycia ww. składników majątkowych.
Prawo do odliczenia i otrzymania zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Do usług świadczonych przez Wnioskodawcę – pozyskiwania klientów na polskim rynku i rynkach krajów sąsiadujących z Polską – znajdzie zastosowanie art. 28b ust. 1 ustawy, w myśl którego miejscem świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej.
podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT transakcji sprzedaży niezabudowanej działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej, brak możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży niezabudowanej działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej określonego w art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług
podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT transakcji sprzedaży niezabudowanej działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej, brak możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży niezabudowanej działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej określonego w art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a i art. 90 ustawy oraz zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz zwrotu podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących zakupy towarów i usług dokonywanych w związku z realizacją projektu
Zwrot osobom fizycznym części niektórych wydatków poniesionych w związku z budową budynku mieszkalnego na podstawie ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.
Czy wybudowany przez małżonków budynek jest domem jednorodzinnym czy lokalem mieszkalnym i czy w związku z tym małżonkowie spełniają wymogi uprawniające ich do wypłaty zwrotu podatku VAT za materiały budowlane?
1. Czy Wnioskodawca może ubiegać się o zwrot VAT-u za materiały budowlane, jeśli małżonkowie zaczną budowę domu systemem gospodarczym w 2017 r., a dokładnie wątpliwość Wnioskodawcy dotyczy przesłanki, zgodnie z którą osoba ubiegająca się o zwrot VAT-u, nie była do dnia złożenia wniosku właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego? 2. Czy budowany przez Wnioskodawcę dom,
Czy właściwy miejscowo dla Wnioskodawczyni urząd skarbowy powinien dokonać zwrotu kwoty wskazanej w prawidłowo złożonym przez Wnioskodawczynię wniosku o zwrot wydatków zgodnie z art. 24 ust. 3 ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi w oparciu o załączone do tego wniosku faktury VAT dokumentujące poniesione wydatki, o których mowa w art. 20 ust. 3 pkt 1 ww. ustawy
Czy Wnioskodawczyni może starać się o zwrot podatku VAT w imieniu małoletniego syna, który jest właścicielem domu w związku z tym, że faktury są wystawiane na nazwisko Wnioskodawczyni a pozwolenie na nazwisko byłego męża i ojca małoletniego?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia części VAT z tytułu zakupów materiałów budowlanych na podstawie faktur wystawionych przez sprzedawców tych materiałów w 2014 r.?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na niektóre materiały budowlane oraz wykończeniowe w związku z rozbudową mieszkania na pomieszczenie (pokój, łazienka) dla niepełnosprawnego syna?
Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi w zakresie uzyskania prawa do zwrotu części wydatków od zakupów materiałów budowlanych.
Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w zakresie zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z inwestycją dotycząca przystosowania budynku letniskowego na cele mieszkalne.
Wydatki związane z przebudową środka trwałego może uwzględnić w wartości początkowej tego środka trwałego z wyłączeniem kwoty zwróconego podatku VAT. Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na nabycie wyposażenia przedmiotowego mieszkania stanowią koszty uzyskania przychodów w momencie oddania ich do używania, jeśli ich wartość będzie niższa niż 3.500 zł lub poprzez odpisy amortyzacyjne jeśli ich
W jakim okresie, w przypadku zwrotu nadpłaty podatku wynikającego ze zmiany stawki VAT z 23% na 8%, należy wykazać zwiększenie przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy wnioskodawca może rozliczyć się z podatku VAT bez podpisu małżonka na wniosku VZM-1?
Czy przysługuje wnioskodawcy wraz z małżonkiem prawo do zwrotu części wydatków poniesionych przy zakupie materiałów budowlanych przeznaczonych na budowę ww. nieruchomości tj. budynku letniskowego, który w rzeczywistości będzie zaspokajał ich podstawowe potrzeby mieszkaniowe?