Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Możliwość skorzystania ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem za 2023 r.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym Wydatków marketingowych, o których mowa we wniosku, na podstawie art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT?
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Obowiązki informacyjne zleceniodawcy, wystawiania PIT-11, przy rozliczeniu wynagrodzenia małoletniego zleceniobiorcy a ulga dla młodych.
Określenie spełnienia przesłanek umożliwiających wspólne rozliczenie się z małżonką za 2022 r., a z którą małżonek rozwiódł się w 2023 r.
Brak możliwość wspólnego rozliczenia się ze względu na niepozostawanie we wspólności majątkowej z małżonkiem przez cały 2022 rok.
Brak możliwość wspólnego rozliczenia się ze względu na nie pozostawanie we wspólności majątkowej z małżonkiem na skutek ogłoszenia upadłości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku, działu spadku i zniesienia współwłasności, pierwotnie nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego spadkodawcy i współwłaściciela, której udział nie trafił do masy spadkowej i działu spadku.
Brak możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej przy braku posiadania dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków i wystawionych na wnioskodawcę.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Wnioskodawca rozliczając się wspólnie z żoną za rok podatkowy 2020 może odliczyć od dochodu wydatki poniesione za pobyt swojej żony w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w ramach ulgi rehabilitacyjnej, na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wydatki te podlegają odliczeniu w roku podatkowym, w którym zostały poniesione. Wysokość poniesionych wydatków ustala się
Czy Wnioskodawczyni zobowiązana jest do odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy małżonkom przysługuje ulga prorodzinna, z tytułu wychowania dzieci, do wysokości sumy składek społecznych i zdrowotnych Wnioskodawcy za rok 2016, 2017, 2018, 2019 oraz lata przyszłe?
Skutki podatkowe osiągania przychodów z tytułu udostępnienia programów komputerowych na zasadzie licencji.
Wspólne rozliczenie małżonków i możliwość stosowania ulgi prorodzinnej w sytuacji wyboru opodatkowania działalności gospodarczej podatkiem liniowym
Biorąc pod uwagę fakt, że Wnioskodawczyni posiada jedno dziecko, a w roku podatkowym 2018 dochód jej oraz małżonka ustalony według zasad powyżej wskazanych przekroczył kwotę 112.000 zł uznać należy, że wystąpiła negatywna przesłanka uniemożliwiająca zastosowanie odliczenia od podatku w ramach tzw. ulgi prorodzinnej na podstawie art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem w związku