Interpretacje

Interpretacja
08.03.2024 Podatki

Czy przejęcie na własność przedmiotu Zastawu Rejestrowego nie jest wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i podlega opodatkowaniu oraz czy Nabywcy przysługuje pełne prawo do odliczenia VAT.

Interpretacja
29.12.2014 Podatki

Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieodebranych przedmiotów zastawu przy zastosowaniu procedury VAT marża.

Interpretacja
12.03.2014 Podatki

Możliwość zastosowania w stosunku do sprzedawanych pojazdów procedury VAT marża, sposób określenia ceny nabycia tych pojazdów oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur VAT dokumentujących koszty związane ze sprzedażą pojazdu.

Interpretacja
27.12.2012 Podatki

Czy nieodebrane przedmioty zastawu, może Wnioskodawca sprzedać w systemie VAT-marży, jeżeli są to towary używane, a stanowią je wyroby jubilerskie wykonane z metali szlachetnych, częstokroć z udziałem kamieni szlachetnych?

Interpretacja
24.12.2012 Podatki

W przypadku sprzedaży nieodebranego zastawu, stanowiącego towar używany w postaci sprzętu elektronicznego, samochodów, wyrobów jubilerskich (biżuterii) nabytych (przewłaszczonego), przez Wnioskodawcę od podmiotów, określonych w art. 120 ust. 10 ustawy, Wnioskodawca ma prawo opodatkować taką sprzedaż na zasadzie opodatkowania marży na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
24.12.2012 Podatki

dotyczy określenia ceny nabycia towarów sprzedawanych z uwzględnieniem procedury VAT marża

Interpretacja
31.08.2012 Podatki

dotyczy opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci wyrobów jubilerskich oraz opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci złomu złota

Interpretacja
28.09.2004 Podatki

Podatnik prowadzi działalność w zakresie lombardu, udzielając pożyczek pod zastaw. W przypadku, gdy pożyczkobiorca zwrócił pożyczone pieniądze i odebrał zastaw podstawą opodatkowania jest pobrana kwota prowizji od udzielonej pożyczki. W sytuacji natomiast, gdy pożyczkobiorca nie odbierze zastawionego towaru, towar przechodzi na własność prowadzącego lombard, który dokonuje jego sprzedaży - podatnik

Interpretacja
05.03.2004 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym bank ma prawo żądać od Syndyka masy upadłościowej faktury za przekazane przedmioty zastawu i przewłaszczenia z masy upadłościowej (kto jest zobowiązany do wystawienia faktury VAT - Syndyk czy kredytobiorca) ?